Strona główna / Powiat / TRZY CIĘŻARÓWKI I JEDNA OSOBÓWKA ZDERZYŁY SIĘ „JEDENASTCE”
SANYO DIGITAL CAMERA

TRZY CIĘŻARÓWKI I JEDNA OSOBÓWKA ZDERZYŁY SIĘ „JEDENASTCE”

Najprawdopodobniej nie zachowanie bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu było przyczyną zdarzenia drogowego, do którego doszło w miejscowości Niedźwiedź, na drodze krajowej nr 11. Dwie osoby zostały przetransportowane do szpitali.

Do zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 14:30. Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że sprawcą zdarzenia był 52-letni mieszkaniec powiatu kolskiego kierujący samochodem ciężarowym marki renault magnum wraz z naczepą. Mężczyzna nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i uderzył w tył samochodu ciężarowego marki scania, którym kierował 36-letni mieszkaniec powiatu gostyńskiego. Siła uderzenia była na tyle duża, że ciężarówka przemieściła się w przód i najechała na tył poprzedzającego samochodu osobowego marki peugeot, którym kierował 80-letni mieszkaniec Katowic. W wyniku uderzenia także przemieściła się osobówka i uderzyła w tył poprzedzającego ją pojazdu ciężarowego marki volvo, którym kierował 29-letni mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego.

W wyniku zdarzenia dwie osoby trafiły do szpitali. Śmigłowcem został przetransportowany 52-letni mężczyzna do Szpitala w Ostrowie Wlkp., gdzie stwierdzono u niego obrażenia w postaci złamań i stłuczeń, z kolei do Szpitala w Ostrzeszowie został przewieziony kierujący osobówką, gdzie stwierdzono u niego ogólne obrażenia.

Uczestnicy zdarzenia drogowego byli trzeźwi, od kierującego renaultem magnum pobrano krew do badania.

Na miejscu zdarzenia policjanci zorganizowali objazdy, w kierunku Ostrowa Wlkp. z Ostrzeszowa drogą wojewódzką nr W-444, w kierunku Kępna w miejscowości Antonin drogą nr K-25.

W tej sprawie prowadzone jest dalsze postępowanie.

źródło: KKP Ostrzeszów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl