Strona główna / Okolice / Sołectwo Bałdowice / Ignaców i Kobyla Góra triumfują – FOTORELACJA

Ignaców i Kobyla Góra triumfują – FOTORELACJA

Pierwsze tegoroczne strażackie zmagania już za nami. Ochotniczki z Ignacowa i kobylogórscy strażacy pokazali w tym sezonie swą wysoką formę.

W niedzielę, 4 czerwca na stadionie sportowym w Kobylej Górze odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. Po złożeniu przez komendanta zawodów Mateusza Naglika gotowości strażaków do zawodów rozpoczęto tegoroczne zmagania. Łącznie udział wzięło 11 jednostek, w tym 2 damskie i 9 męskich.

Startującym zawodnikom uważnie przyglądał się i oceniał ich sztab sędziów z Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie na czele z mł. bryg. Adamem Sikorą. W tegorocznych zawodach wzięła udział również zaprzyjaźniona jednostka OSP z Rozdrażewa.

Zawody tradycyjnie rozegrano w dwóch kategoriach sportowych, a mianowicie sztafeta oraz konkurencja bojowa. Sędziom głównym niedzielnych zmagań w Kobylej Górze był mł. bryg. Adam Sikora i to właśnie on odczytał protokół z zawodów. Na podstawie kart ocen, komisja ustaliła następujące wyniki:

Grupa C Kobieca, powyżej 16 lat

 1. OSP Ignaców, 133 pkt.
 2. OSP Pisarzowice, 136 pkt.

Grupa A Męska, powyżej 16 lat

 1. OSP Kobyla Góra, 94 pkt.
 2. OSP Pisarzowice, 105 pkt.

  OSP Mąkoszyce, 105 pkt.

 3. OSP Bałdowice, 114 pkt.
 4. OSP Marcinki, 116 pkt.
 5. OSP Parzynów, 119 pkt.
 6. OSP Ignaców, 119 pkt.
 7. OSP Bierzów, 128 pkt.

Zawody sportowo-pożarnicze przeprowadzone w minioną niedzielę uznano za udane, a jednostki startujące, zdaniem sędziów, były dobrze przygotowane. Na zakończenie wręczono wszystkim puchary i pamiątkowe dyplomy, a sędzia główny podziękował wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji zawodów w Kobylej Górze oraz członkom komisji za ich obiektywne oceny.

MaG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl