Strona główna / Okolice / Sołectwo Kobyla Góra / POSTAWILI NA MUZYKĘ DISCO POLO – Rozmowa z Wiesławem Berskim, wójtem Kobylej Góry

POSTAWILI NA MUZYKĘ DISCO POLO – Rozmowa z Wiesławem Berskim, wójtem Kobylej Góry

Już niebawem obędą się kolejne Dni Kobylej Góry. Na jakie atrakcje możemy w tym roku liczyć?

Dni Kobylej Góry, zwane także „Dziś są nasze imieniny”, podobnie jak w latach ubiegłych odbędą się na rozpoczęcie wakacji, czyli w pierwszy weekend lipca, który w tym roku przypada na 1 i 2 lipca. Chcemy w tym roku zrobić jedną dużą imprezę gminną. Wyciągając wnioski z dwóch poprzednich imprez, mając także na względzie płynące sygnały od uczestników, szczególnie w zakresie doboru artystów, postawiliśmy w tym roku na muzykę disco polo. Dla nas takie zespoły disco polo, jak Boys i MIG, a także Tacy Sami, który wykonuje przeboje zespołu Lady Pank oraz grupę synthpopową Papa D.

Oprócz akcentów muzycznych będą także inne atrakcje?

Oczywiście. Będą także imprezy towarzyszące: różne konkursy, zabawy, turnieje: szachowy, kajakowy, piłki plażowej i wędkarski, pokaz gimnastyki akrobacyjnej, występy wokalnych talentów, zespołu „Kobylogórzanie” i kabaretu „Ławka Rezerwowych”, a także iluzjonisty Damiana Kopcia.

Na festynie swoją obecność zaakcentuje także Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Kobyla Góra.

Członkowie Stowarzyszenia zachęcać będą do zakupu upominków: kubków, monet czy okolicznościowych koszulek i piłek. Będziemy chcieli sprzedać jak największą ilość różnych gadżetów, a zarobione środki przeznaczyć na działalność Stowarzyszenia, by jeszcze bardziej podkreślić walory turystyczne okolic Kobylej Góry. Należy wspomnieć, że w tym roku Stowarzyszenie pozyskało środki zewnętrzne na realizację dwóch projektów. Pierwszy na badanie klimatu, które rozpocznie się w najbliższym czasie, a drugi to bardziej widoczny, jakim będą trzy witacze w formie kół młyńskich. Jeden będzie na Rynku w Kobylej Górze, a dwa przy drodze wojewódzkiej nr 449.

Serdecznie zapraszam na trzecie już „Imieniny Kobylej Góry”, czyli Dni Kobylej Góry – pierwszy i drugi dzień lipca nad Zalewem w Kobylej Górze. Szczegóły programu można znaleźć na okolicznościowym plakacie.

Dziękuję za rozmowę.

AM

3 komentarze

  1. Kobyla Góra ściąga na swoje „imieniny” zespoły lepsze niż Wrocław na sylwestra 😀
    Szkoda tylko że co roku jak robicie Dni Kobylej Góry drugi zespół w niedzielę zawsze jest o tak późnej porze 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl