Strona główna / Bez kategorii / 720 – lecie Lokacji wsi Mąkoszyce – FOTORELACJA

720 – lecie Lokacji wsi Mąkoszyce – FOTORELACJA

25  czerwca mieszkańcy Mąkoszyc świętowali 720-lecie istnienia swojej wsi. Obchody rozpoczęto uroczystą Mszą Św. Dziękczynną Odpustową w intencji wszystkich Parafian w Kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Mąkoszycach.

Po zakończonej Mszy Św. wszyscy zgromadzeni udali się barwnym przemarszem na teren boiska sportowego, gdzie przywitano byłych i obecnych mieszkańców oraz przybyłych gości. Po słowach wstępu rozpoczął się występ Orkiestry Dętej z Namysłowa oraz widowisko artystyczne pt. ”Historia wsi Mąkoszyce”, zorganizowane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Mąkoszycach. Ponadto nie mogło zabraknąć występów dzieci ze żłobka i przedszkola „Bajkowo”, a także Zespołu Piosenki Biesiadnej „Kobylogórzanie”, którzy uświetnili swym występem niedzielne popołudnie.

Tuż po godzinie 17:00 rozpoczął się występ zespołu „NasTroje” śląskiego zespołu od wielu lat grającego i śpiewającego ku uciesze swoich fanów i słuchaczy. W aktualnym składzie grupa występuje już prawie dekadę, natomiast z małymi przerwami artyści na scenie występują już ponad 30 lat. Śpiewają zarówno po polsku jak i piękną śląską gwarą. Artyści mają ogromne poczucie humoru o czym można było się przekonać podczas występu.

Następnie na scenie zagościł zespół „Trojoki” – śląski zespół, który zasłynął nie tylko z własnych przebojów, ale także z grania piosenek biesiadnych, a także kabaretowych. Skoczne rytmy kapeli sprawiły, że zgromadzoną na festynie publiczność nie opuszczał dobry humor.

Podczas uroczystości został odśpiewny utwór „Tu jest moje miejsce” w wykonaniu p. Agnieszki Pieczonki, a także odbyło się losowanie atrakcyjnych nagród głównych. Po zakończonych występach zaproszonych zespołów rozpoczęła się zabawa taneczna. W trakcie trwania festynu można było spróbować swojskich smakołyków. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych w postaci dmuchanego placu zabaw.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl