Strona główna / Okolice / Sołectwo Kobyla Góra / Sesja Rady Gminy w Kobylej Górze

Sesja Rady Gminy w Kobylej Górze

Przejście dla pieszych na prywatnym gruncie, czy rosnące koszty budowy przedszkola – to niektóre z tematów, które podjęto na ostatniej sesji Rady Gminy w Kobylej Górze.

Na początek gratulacje

Pochodzący z Mąkoszyc Mikołaj Jakóbczak w ostatnim czasie zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski w wieloboju. Osiągnięciem tym zakwalifikował się do Mistrzostw Europy. Za swój wyczyn został doceniony przez kobylogórskie władze. Gratulacje w imieniu nieobecnego syna odbierała jego mama, a jednocześnie radna Anna Jakóbczak. Wójt wspólnie z przewodniczącym rady wręczyli na jej ręce list gratulacyjny i upominek, zapewniając jednocześnie o wsparciu ze strony samorządu, które jest w trakcie ustaleń.

Skarga bezzasadna i niecenzuralna

6 czerwca odbyło się spotkanie Komisji Rewizyjnej, a głównym tematem posiedzenia było rozpatrzenie skargi pana Mariana Gomolińskiego z dnia 21 maja br. na działalność wójta gminy Kobyla Góra. Skarga dotyczyła umieszczenia przejścia dla pieszych na gruncie prywatnym i braku uruchomienia sygnalizacji świetlnej. Skarżący zarzucił sprzeczne z prawem zachowanie wójta, co zdaniem komisji rewizyjnej jest bezzasadne.

Jak zauważył przewodniczący Komisji Przestrzegania Prawa, Porządku i Ochrony Środowiska Paweł Miszkieło, w liście napisano wiele niecenzuralnych słów w kierunku rady. – W odpowiedzi do pana Gomolińskiego, bo na pewno takowa pójdzie, proszę mu zwrócić uwagę, że obrażanie pewnych osób, i to jeszcze tak bezpardonowo, może mieć również swoje nieprzyjemne konsekwencje – mówił zniesmaczony radny.

Wzrosły koszty rozbudowy przedszkola

Sprawą trwającej rozbudowy przedszkola w Kobylej Górze zajęła się Komisja Rewizyjna, która dopytywała o wzrost kosztów inwestycji. Jak informował przewodniczący komisji Kazimierz Kruszyna, po dokonanych pomiarach przez geodetę wyszła różnica 30 cm w stosunku do projektu, a prawo budowlane dopuszcza do 50 cm. Jednak to nie jedyny problem, bo również strop okazał się inny, niż ujęty w dokumentacji. Został opracowany projekt zamienny, a koszt inwestycji, która pierwotnie wynosić miała około 1.657.855 zł, wzrósł o kolejne ………

Nauczyciele będą mieli pracę

21 czerwca, przed sesją, swoje spotkanie miała Komisja Oświaty, która zapoznała się z arkuszami organizacyjnymi. Te zostały zaopiniowane przez Kuratorium Oświaty i, jak podkreślił przewodniczący Andrzej Adamski, „wszystko się zgadza i jest tak jak być powinno”. – Chodziło o to, aby nauczyciele mieli pracę, w tym całym zamieszaniu, które powstało w związku z reformą – podkreślił radny.

Impreza niby plenerowa, a jednak w auli

O ile w punkcie interpelacje i zapytania radnych nie było chętnych do zabrania głosu, to w innych chętnie się udzielali. W swym sprawozdaniu z działalności Komisji Oświaty jej przewodniczący A. Adamski informował również o tym, że radni poruszyli temat zbliżających się wakacji i zaplanowanych na ten okres imprez plenerowych. Środki są zabezpieczone i nic nie szkodzi na przeszkodzie, byle pogoda dopisała. Jednak złe wieści dla fanów corocznych koncertów z cyku ,,Między niebem a ziemią”, które dotychczas odbywały się u stóp Krzyża Milenijnego. Ze względu na to, że zarówno scena, jak i miejsca siedzące wymagają gruntownego remontu, koncerty się odbędą, ale w auli gimnazjum.

Budynek szkoły pod wynajem?

Jednym z tematów, które podjęła podczas swojego posiedzenia Komisja Gospodarcza była kwestia wydzierżawienia budynku Szkoły Podstawowej w Kobylej Górze. Jak informował przewodniczący Henryk Kwiatkowski, od września budynek będzie stał pusty i wspólnie z wójtem została podjęta decyzja o jego wynajęciu. – Jest potencjalny dzierżawca. Cena dzierżawy jest dosyć atrakcyjna, gdzieś w granicach 7 tys. zł miesięcznie. Pani skarbnik proponuje 8 tys., jeszcze nie ustalono. Także jeśli jest naprawdę potencjalny dzierżawca, to nie czekać na nic – apelował Kwiatkowski. Co znajdzie się w budynku? Na razie pozostają tylko domysły.

MaG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl