Strona główna / Okolice / Sołectwo Bierzów / Pięknieją kobylogórskie wsie
Świetlica Wiejska w Ligocie

Pięknieją kobylogórskie wsie

Dwa z trzech złożonych przez gminę Kobyla Góra projektów w ramach programu „Pięknieje Wielkopolska Wieś” zostały rozpatrzone pozytywnie. Tym razem z unijnego dofinansowania skorzystają Bierzów i Ligota.

O rozstrzygnięciu tegorocznej edycji konkursu poinformował zebranych na ostatniej sesji Rady Gminy Kobyla Góra wójt Wiesław Berski. – Udało się pozyskać środki sołectwu Bierzów w kwocie ponad 25 tys. zł i sołectwu Ligota, kwota prawie 30 tys. zł. Mam nadzieję, że w przyszłym roku sołectwo Ignaców spróbuje jeszcze raz i się uda – mówił włodarz gminy.

Dzięki temu dofinansowaniu przy sali w Bierzowie szykują się spore zmiany. Ponad 20 tys. zł pochłonie ułożenie kostki brukowej i utwardzenie terenu przy scenie. Powstanie również grill z dwoma niezależnymi paleniskami i dwoma popielnikami na prowadnicach, z rusztem do zamontowania na trzech poziomach. Grill będzie przeznaczony do aktywnego wypoczynku oraz integracji mieszkańców wsi Bierzów oraz zaproszonych w to miejsce gości. Teren przy sali zostanie również ogrodzony.

Nie mniejsze zmiany szykują się w architekturze Ligoty, gdzie przy tamtejszej świetlicy wiejskiej również zaplanowano wiele atrakcji. Na placu ma zostać zasadzonych 30 tuj szmaragdowych. W sołectwie nareszcie powstanie plac zabaw i siłownia zewnętrzna, a wokół postawione zostaną ławki parkowe. Przy altanie znajdującej się z tyłu budynku położona zostanie kostka brukowa.

Niestety, o budowie wolnostojącej altany, która miała być przeznaczona do spotkań integracyjnych w plenerze, muszą zapomnieć mieszkańcy Ignacowa. Przy altanie miała być wyłożona kostka oraz miał powstać zestaw ze zjeżdżalnią, stół betonowy do gry w szachy i chińczyka z ławkami oraz kosz do gry w koszykówkę.

Czy sołectwo Ignaców wystartuje w kolejnej edycji? Czas pokaże. Tymczasem zmiany w pozostałych kobylogórskich sołectwach już niedługo będą zauważalne, gdyż zadania muszą zostać wykonane w ciągu 4 tygodni od podpisania umowy z wykonawcami poszczególnych zadań.

MaG

Dodaj komentarz

...bądź dodaj komentarz używając swojego adresu e-mail. Komentarze spoza Facebooka, są jednak moderowane i zanim ukażą się na stronie może minąć kilka godzin - jeśli chcesz aby Twoja wypowiedź pojawiła się natychmiastowo, zaloguj się za pomocą Facebooka klikając przycisk powyżej.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl