Strona główna / Okolice / Sołectwo Kobyla Góra / Budowa ścieżki wokół zalewu

Budowa ścieżki wokół zalewu

Ruszyły prace związane z budową ścieżki edukacyjno-przyrodniczej wokół zalewu Blewązka w Kobylej Górze.

Inwestycja, której celem jest wybudowanie ścieżki wokół zalewu, została dofinansowana z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Jej ogólny koszt to ponad 130 tysięcy złotych. Ścieżka o szerokości 2 metrów i długości około 800 metrów swój początek będzie miała przy betonowym parkingu i prowadzić będzie przez teren leśny przy Zalewie aż do tamy.

Prace związane z realizacją zadania już ruszyły i potrwać mają do końca września. Ze względu na brak chętnych do wykonania inwestycji, ścieżka do użytku zostanie oddana dopiero po tegorocznym sezonie wypoczynkowym. – Z pierwszym zapytaniem ofertowym wyruszyliśmy chyba już w czerwcu czy w maju. Chcieliśmy to zrobić przed sezonem. Dopiero za trzecim pytaniem ofertowym udało się znaleźć wykonawcę. Raz nie było w ogóle, raz była jedna kwota, która przewyższała kwotę, którą mamy zadysponowaną na to – wyjaśnia wójt Kobylej Góry Wiesław Berski.

Umiejscowiona przy zalewie alejka urozmaicona ma być o ławeczki i tablice informacyjne. – Od Lasów Państwowych otrzymamy dziesięć tablic, na których będą informacje w kwestii ochrony przyrody, środowiska, zwierząt. My też będziemy mieli swoje tablice, gdzie będziemy chcieli dać zdjęcia i opis z budowy zalewu. Na jednej tablicy planujemy tak zrobić, druga tablica będzie w kwestii zdjęć z historii naszej gminy, czyli Kobyla Góra dawniej i dzisiaj – jak się zmieniło, nasze zabytki, czyli kościoły, tym, czym się chwalimy – krzyż i ewentualnie na czwartej tablicy musielibyśmy sobie ustalić, co chcemy tam dodać – mówi Berski.

Niewykluczone również, że w kolejnych latach powstanie dalsza część ścieżki. – Jeśli uda się znaleźć środki na dalszy ciąg, to będziemy chcieli w następnych latach drugi etap i z drugiej strony, od Ligoty, taką ścieżkę zrobić – sugeruje wójt.

KK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl