Strona główna / Sport / KLKS ZEFKA Kobyla Góra / Zefka po pierwszym sparingu

Zefka po pierwszym sparingu

Sparing nr. 1: Zefka Kobyla Góra – FC Wrocław (U19) 2:1

Dość późno, bo dopiero 29 lipca Zefka rozegrała swój pierwszy sparing przed sezonem 2017/18. Na stadionie piłkarze gościli zespół, który obecnie przebywa na obozie w Kobylej Górze – FC Wrocław (U19). Trzeba przyznać, że mimo tego, że było to tylko kontrolne spotkanie, w którym wynik nie gra głównej roli, na boisko przyszła dość spora liczba kibiców. Większość z nich zapewne była ciekawa nowego trenera i tego, jak bardzo zmieniła się kadra seniorów. Jak wcześniej pisaliśmy, do drużyny z wypożyczenia powrócił Łukasz Kaźmierczak. Nowe twarze również nie były nam obce. Swoje umiejętności prezentował m.in. Miłosz Jędrzejewski (wcześniej Orzeł Mroczeń), Kacper Mądry (znamy go z wcześniejszych występów w Victorii Ostrzeszów), a także kilku innych.

Mimo tego, że końcowy wynik był bardziej korzystny dla gospodarzy, to goście wcale nie byli gorsi. To właśnie oni jako pierwsi wyszli na prowadzenie, a stało się to dokładnie w 22 minucie. Niemal od razu po przerwie wyrównała Zefka. Autorem bramki okazał się wspominany wcześniej Łukasz Kaźmierczak. Taki rezultat utrzymał się przez większość spotkania. Żeby nie sprawiać przykrości sobie, jak i kibicom, nasza drużyna postanowiła jeszcze trochę namieszać w ostatnich minutach. Udało się to Kamilowi Sieraczkowi, który ustalił ostateczny wynik pojedynku na 2:1. W czasie trwania sparingu byliśmy świadkami kilku dobrych akcji w wykonaniu obydwu drużyn. Trener przeciwników podzielił swoich podopiecznych i wystawił na każdą połowę inny skład. Młodzi piłkarze bardzo pozytywnie wypowiadali się na temat obozu w malowniczej miejscowości jaką jest Kobyla Góra. Nie mogą narzekać także na brak zajęć, bo jak wiadomo miasto to oferuje wszystkim turystom wiele atrakcji.

Wyjściowy skład Zefki: zawodnik testowany, Ogrodniczak, Domagalski, Kaźmierczak, Woźny, Maciaczyk, zawodnik testowany, Jędrzejewski, zawodnik testowany, Sieraczek K., Ponitka D.

W weekend swoje sparingi rozegrały także inne drużyny z powiatu ostrzeszowskiego. I tak m. in.

Centra Ostrów Wlkp. – Victoria Ostrzeszów 3:4

Pelikan Grabów – LZS Siedlików 4:0

LZS Doruchów – KS Rogaszyce 4:1

Anna Gołdyn

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl