Strona główna / Okolice / Sołectwo Kobyla Góra / Ulewy, silny wiatr i powalone drzewa

Ulewy, silny wiatr i powalone drzewa

12 sierpnia przez nasz powiat przeszła nawałnica. W kulminacyjnym momencie ze skutkami gwałtownej burzy walczyło 100 strażaków. Strażacy interweniowali ponad 80 razy. 

Większość z nich dotyczyła wiatrołomów, podtopień, ale były też uszkodzone dachy. Wiatr poderwał dachy na budynkach gospodarczych w: Rogaszycach, Rejmance, Pisarzowicach, Ostrzeszowie-Pustkowiu. Były też zniszczenia pokryć budynków mieszkalnych. Takie wystąpiły w dwóch przypadkach w Ostrzeszowie i Marcinkach.
W pięciu przypadkach strażacy mieli do czynienia z zerwanymi przewodami elektrycznymi.
Większość zdarzeń wystąpiła na terenie gmin Ostrzeszów oraz Kobyla Góra. Pojedyncze zdarzenia miały miejsce również w gminach: Doruchów, Mikstat, Czajków oraz Grabów nad Prosną.

Kilka ze zdarzeń wyglądało naprawdę groźnie. W Rybinie drzewo runęło na przejeżdżający samochód osobowy. Jeden z konarów przebił przednią szybę. W Ostrzeszowie na ul. Łąkowej samochód osobowy uderzył w drzewo powalone na jezdnię.

W sumie w usuwanie skutków nawałnicy zaangażowanych było 100 strażaków. Wstępnie straty oszacowano na 100 tysięcy złotych.

fot. OSP Kobyla Góra

E.P.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl