Strona główna / Powiat / Policja: Podsumowanie długiego weekendu

Policja: Podsumowanie długiego weekendu

Długi sierpniowy weekend 2017 można podsumować, że minął spokojnie. Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie zarejestrowała łącznie 115 zgłoszeń, z czego 17 było niepotwierdzonych. Policjanci przeprowadzili łącznie 70 interwencji publicznych, 28 interwencji domowych oraz 17 interwencji w ruchu drogowym.

Za nami długi weekend sierpniowy, który trwał od 11.08.2017r. do 15.08.2017r. W tych dniach nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu ostrzeszowskiego czuwały dodatkowe patrole policyjne. Także dodatkowe siły i środki zostały skierowane na drogi gminne, wojewódzkie oraz na krajową jedenastkę.

Od minionego piątku (11.08.2017r.) Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie zarejestrowała łącznie 115 zgłoszeń na numer alarmowy, z czego 17 zgłoszeń po sprawdzeniu okazały się niepotwierdzone.

W czasie długiego weekendu, policjanci przeprowadzili 70 interwencji publicznych, które wobec 12 sprawców zakończone zostały postępowaniem mandatowym. Ponadto mundurowi przeprowadzili 28 interwencji domowych, w 5 przepadkach funkcjonariusze wdrożyli procedurę niebieskiej karty. Podczas długiego weekendu tylko 2 osoby zostały zatrzymane w policyjnym areszcie do wytrzeźwienia.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo na drogach, to przez 5 dni doszło tylko do 3 kolizji drogowych. Także na drogach powiatu ostrzeszowskiego nie brakowało piratów drogowych. Od piątku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 4 prawa jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Sprawcy zostali ukarani mandatami karnymi.

źródło: KPP Ostrzeszów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl