Strona główna / Bez kategorii / Informatyczna rewolucja w ostrzeszowskim szpitalu

Informatyczna rewolucja w ostrzeszowskim szpitalu

Szykuje się prawdziwa informatyczna rewolucja w wielkopolskich szpitalach – informuje portal www.ostrzeszowinfo.pl. Już niebawem wszystkie informacje dotyczące naszego stanu zdrowia będą dostępne w sieci. To jednak nie koniec, za pośrednictwem internetu, bez konieczności wychodzenia z domu, będziemy mogli również zarejestrować się w danej przychodni.

23 sierpnia, w kaliskim szpitalu, przedstawiciele władz z Pleszewa, Jarocina, Ostrowa Wielkopolskiego, Ostrzeszowa oraz Kępna podpisali umowę partnerską, która zagwarantuje powstanie do czerwca 2019 roku specjalnego systemu informatycznego, dzięki któremu pacjenci będą mogli korzystać z dwóch usług: e-zdrowia i e-rejestracji.

O co chodzi? – Dla wszystkich szpitali powiatowych, miejskich czy wojewódzkich oznacza to, że będziemy mogli elektronicznie połączyć się z każdym szpitalem, pobrać swoją dokumentację medyczną, uzyskać informacje o swoim stanie zdrowia, ale przede wszystkim będzie to narzędzie dla lekarzy. Na przykład w czasie wypadku może być konieczna natychmiastowa informacja o pacjencie, o tym czy jest uczulony, jakie leki bierze – mówi dla portalu calisia.pl Maciej Sytek, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego. – 93 mln zł trafią do wielkopolskich szpitali w postaci sprzętu i oprogramowania. Wtedy naprawdę wejdziemy w XXI wiek – zaznacza.

Jak podkreśla Sytek program docelowo obejmować ma nie tylko szpitale, ale również ośrodki zdrowia.

Powiat ostrzeszowski na ten cel otrzymać ma ponad 2 mln złotych, z własnego budżetu wyasygnować musi kwotę 322 tys. zł, która rozłożona będzie na trzy raty. RED

fot. Calisia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl