Strona główna / Bez kategorii / Kobyla Góra: Przewoził 23 osoby… za dużo

Kobyla Góra: Przewoził 23 osoby… za dużo

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się kierowca autobusu liniowego jadącego z Kobylej Góry do Ostrzeszowa, który przewoził o 23 pasażerów za dużo.

8 września, tuż po godz. 7 rano, dyżurny policji otrzymał zgłoszenie, że liniowy autobus udający się z Kobylej Góry do Ostrzeszowa przewozi zbyt dużą ilość osób, co wyraźnie stwarza zagrożenie dla bezpieczeństwa wszystkich pasażerów – mówi kom. Ewa Jakubowska, rzecznik prasowy ostrzeszowskiej komendy policji.
Policjanci podjęli natychmiastową interwencję, zatrzymali autobus w Ostrzeszowie przy ul. Kościuszki. – Jak się okazało, w autobusie przebywało 23 pasażerów ponad dopuszczalną liczbę – mówi policjantka.- Pojazdem kierował 63-letni mieszkaniec gminy Kobyla Góra, którego stróże prawa ukarali mandatem karnym oraz zatrzymali mu uprawnienia do kierowania. RED

fot. sxc.hu

19 komentarzy

 1. kiedyś jak przegubowce jezdziły to się ludzie miescili a teraz puszczą małego busa w godzinach największego ruchu, a ceny biletów ciągle w górę

 2. Winę ponosi PKS,a nie kierowca,który dowozi jedyny młodzież do szkół o tej godzinie.Gdyby pozostawił dzieci na przystanku,to nie dojechałyby do szkół.Apeluje do rodziców o reakcję!!!

 3. Grzegorz Lewek jestem tego samego zdania. Kierowca nie jest tu niczemu winien,wykonywał tylko swoją pracę.A dzieci do szkoły muszą dojechać.

 4. ja pamiętam lata 1998-2001 jak pks woził do szkoły dzieciaki jak sardynki i to przegubem, w tedy to był standard i duża beka z całej sytuacji nikt nie robił afery, tak po prostu było.

 5. Też tak dojeżdżalam i do szkoły i do pracy i jakoś nie było to większym problemem. Tak było człowiek był zadowolony, że kierowca zabrał. Widocznie nie warto być dobrym w niektórych sytuacjach

 6. Szkoda kierowcy nie dość ze zabrał wszystkich to jeszcze kłopoty ma ciekawe co dzieciaki zrobią jak zaczną brać tylu ile powinni pasażerów i tez będzie źle. .. wszyscy tak jeżdżą a na jednego padło mogli skontrolowac wszystkie pksy jadace w tym czasie z wszystkich stron do ostrzeszowa. Szkoda kierowcy

 7. Zawsze tak było i jest do dziś, że w porannych czy popołudniowych godzinach szczytu autobusy są przepełnione. W poniedziałek będzie to samo, bo ilość dojeżdżający nagle się nie zmniejszy. I jestem ciekaw czy wtedy ktoś zareaguje? A swoja drogą, aby ręka uschła konfidentowi, który wykręcił nr na milicję. A kierowca dobra dusza, chciał dobrze to go pod.ebali.

 8. Kierowcy. Nie są. Wini tylko pojebani ludzie i na pieszodzic powinic

 9. Rano ok 7 jeździł kierowca Stachu takim szarym autobusem, też upychal ile się dało, czasem zdarzyło się że się nie zatrzymał, oh to były czasy, jak ktoś Stacha wqrwiac i zadryndal dzwonkiem to Stasiu Na Zawadadach zrobił zima przymusowy postój z drzwiami otwartymi, zawsze Stachu wracał kursem Ostrza ok 16 kto pamięta łapki w górę

 10. Niech zatrudnia jeszcze kogoś, kto będzie tych ludzi liczył!!!! Skąd kierowca będzie wiedział ile ludzi jedzie! Albo pilnuje ile wsiada albo rozkładu jazdy. Szkoda tylko kierowcy bo stracić uprawnienia w wieku 63 lat nie jest fajnie…

 11. To PKS powinien wiedzieć, dla ilu uczniów sprzedał bilety miesięczne a tym samym dla ilu ma zapewnić bezpieczny dojazd!!! Kontrolę biletów PKS już zdążył przeprowadzić, szkoda, że kontrolerzy nie zorientowali się, w jakich warunkach ,,podróżują” głównie uczniowie:((( Od poniedziałku podstawiony zostanie duży autobus, w którym zmieszczą się wszyscy, jak zapewniła mnie pani z centrali PKS Ostrów. Szkoda, że nie wcześniej. Ktoś doniósł na kierowcę, który po prostu nie chciał zostawić nikogo na przystanku.I to jest Jego wina?To Polska Komunikacja Samochodowa powinna ponieść konsekwencje zaistniałej sytuacji!

 12. Kierowca okazał się posiadaczem skrajnie dobrego serca zabierajac wszystkich uczniów, a tym samym umożliwił im uczestnictwo w edukacji. Brawo!

 13. Jak ja jeździłem pks-em do szkoły to nawet zdarzało się że ludzie stali na schodach obok kierowcy a tu o 20 osob problem robią ??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl