Strona główna / Bez kategorii / Kobyla Góra: Internauci stanęli w obronie kierowcy

Kobyla Góra: Internauci stanęli w obronie kierowcy

Internauci i pasażerowie solidarnie stanęli po stronie kierowcy autobusu liniowego jadącego z Kobylej Góry do Ostrzeszowa, który przewoził o 23 pasażerów za dużo. Przepełniony autobus funkcjonariusze zatrzymali w piątek, 8 września. 63-letni kierowca za „nadbagaż” otrzymał mandat karny, a do tego stracił uprawnienia.

Informację o tym, że autobus przewożący m.in. młodzież szkolną jest przepełniony, dyżurny ostrzeszowskiej komendy policji odebrał około godz. 7 rano. Mundurowi podjęli natychmiastową interwencję. Zatrzymali autobus w Ostrzeszowie przy ul. Kościuszki. – Jak się okazało, w autobusie przebywało 23 pasażerów ponad dopuszczalną liczbę. Autobusem zamiast 50 osób, jechały 73 – mówi kom. Ewa Jakubowska, rzecznik prasowy ostrzeszowskiej komendy policji. – Pojazdem kierował 63-letni mieszkaniec gminy Kobyla Góra, którego stróże prawa ukarali mandatem karnym oraz zatrzymali mu uprawnienia do kierowania.

Po tym, jak wiadomość ukazała się na lokalnym portalu Ostrzeszowinfo.pl, internet zalała fala komentarzy. Internauci, jak również część z pasażerów, solidarnie stanęli po stronie kierowcy. – Autobus jechał z Sycowa, sam wsiadałem do niego w Mąkoszycach – opisuje całą sytuację pan Mateusz. – (…) Autobus jeździ przepełniony tylko dlatego, że PKS zlikwidował autobus z Międzyborza, który zabierał większość osób z Kobylej Góry. I teraz ta większość musi jeździć razem z nami, plus jeszcze Bierzów, tak więc wina w głównej mierze stoi po stronie przewoźnika, który likwiduje wcale nie tak nieopłacalne linie.

A co kierowca miał zrobić, jak widział, że dzieciaki jadą do szkoły? Co miał zabrać 5, a resztę zostawić? – dodaje z kolei internauta Karol.

Podobnych głosów jest znacznie więcej. – Dla mnie to jest śmieszne, ja i większość moich znajomych jeździmy z tym kierowcą od kiedy zaczęliśmy dojeżdżać do szkół. Jeszcze nigdy w życiu nie spotkałam tak miłego kierowcy. Ciekawe co by było, gdyby kierowcy naprawdę stosowali się do idealnej ilości miejsc i kilka razy nie zabrali osób z przystanków, oj, ale by leciały skargi – komentuje pani Marta. RED

 

fot. sxc.hu

Jeden komentarz

  1. Chciał dobrze!!i a został ukarany,czv słusznie??????

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl