Strona główna / Bez kategorii / Orienteering w Kobylej Górze

Orienteering w Kobylej Górze

Ciekawą formę aktywnego spędzania czasu proponuje Stowarzyszenie Inicjatyw Powiatowych. Dzięki środkom pozyskanym z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, od dzisiaj można uprawiać w powiecie ostrzeszowskim orienteering.

Celem projektu realizowanego przez SIP było utworzenie niekomercyjnej, ogólnodostępnej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej poprzez budowę trasy do orienteeringu.
„Orienteering to dyscyplina sportowa, w której zawodnik posługując się mapą i kompasem ma za zadanie w jak najkrótszym czasie przebiec określoną trasę wyznaczoną w terenie (zazwyczaj jest to las) przez punkty kontrolne. Przebieg pomiędzy punktami kontrolnymi jest dowolny i właśnie wybór wariantu przebiegu stanowi istotę biegu na orientację. Projekt zakładał utworzenie w lasach wokół zalewu Blewązka gmina Kobyla Góra oraz las Klasztorny gmina Ostrzeszów stałych punktów kontrolnych do orientacji sportowej – Zielonych Punktów Kontrolnych i udostępnienie map, na których te ZPK będą zaznaczone. Beneficjenci to uczestnicy zawodów na orientację, turyści, wędrujący po okolicy, dzieci, uczące się podstaw nawigacji, a także rodziny spacerujące po lesie” – wyjaśnia wiceprezes Stowarzyszenia Inicjatyw Gospodarczych Ludmiła Cieślarczyk.
Od dzisiaj specjalne mapy są dostępne w Wydziale Oświaty, Spraw Europejskich, Promocji i Rozwoju Starostwa Powiatowego, w Chałupie nad kobylogórskim zalewem i w Nadleśnictwie Przedborów. Oficjalne otwarcie trasy odbędzie się 11 listopada.

źródło: www.powiatostrzeszowski.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl