Strona główna / Bez kategorii / Powiat: Piesi i rowerzyści pod lupą policji

Powiat: Piesi i rowerzyści pod lupą policji

Poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego poprzez wzajemny szacunek i współpracę kierowców, pieszych i rowerzystów – to założenia policyjnej akcji NURD, która na ulicach Ostrzeszowa i w całej Wielkopolsce zostanie przeprowadzona już w najbliższy czwartek.

Działania mają na celu ograniczenie niebezpiecznych zdarzeń na drogach, zwłaszcza tych z udziałem pieszych. Bo właśnie pieszy czy rowerzysta jest tzw. niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego. W trakcie zderzenia z pojazdem nic go nie chroni. Kierowca może liczyć m.in. na poduszki powietrzne i pasy bezpieczeństwa. Pieszy jest narażony na poważniejsze konsekwencje.

Akcja jest ukierunkowana na zapobieganie i zwalczanie zachowań powodujących główne zagrożenie pieszych w ruchu drogowym. W ramach działań stróże prawa będą zwracać uwagę na zachowanie kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądać się, czy piesi nie łamią zasad przepisów ruchu drogowego, m.in. poprzez brak po zmroku elementów odblaskowych. To samo tyczy się rowerzystów.

Policjanci akcję będą prowadzić na terenie całej Wielkopolski. E. P.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl