Strona główna / Bez kategorii / Wygrana Zefki na koniec rozgrywek [VIDEO]

Wygrana Zefki na koniec rozgrywek [VIDEO]

W pierwszym, ale ostatnim meczu rundy jesiennej, Zefka na własnym boisku wygrała z Zielonymi Koźminek 2:0. Było to spotkanie przełożone z dnia 13 sierpnia, kiedy to kobylogórzanie mieli zainaugurować sezon. Na prośbę klubu z Kobylej Góry zmieniano datę rozegrania pojedynku na 19 listopada.

Podopieczni Macieja Szeligi nie zawiedli, ale postanowili dostarczyć swoim kibicom trochę stresu i pierwszą bramkę zdobyli dopiero w 40 minucie. Po dośrodkowaniu Mądrego do piłki dopadł Maciaczyk i oddał strzał, a przy próbie wybicia futbolówkę do swojej siatki skierował Skotowski.

Po zmianie stron Zefka długo męczyła się, zanim udało się jej podwyższyć. Na dziesięć minut przed końcem wynik ustalił Kacper Mądry, który wpadł w pole karne i celnie strzelił obok interweniującego bramkarza.

Rywal postawił bardzo ciężkie warunki. Cofnął się całą jedenastką na swoją połowę. Musieliśmy swoje akcje skonstruować poprzez grę bardzo szeroką. Liczne wrzutki przyniosły efekt w postaci bramek – powiedział w rozmowie z Ostrzeszowinfo.pl Michał Domagalski

Wygraną na własnym boisku „Zefkorze” zakończyli rozgrywki na rok 2017, choć w planach było jeszcze rozegranie zaległego meczu jedenastej kolejki z Victorią Skarszew. Ze względu na braki kadrowe, spowodowane kontuzjami w drużynie Szeligi, spotkanie odbędzie się dopiero na wiosnę.

Kaliska klasa okręgowa: Zefka Kobyla Góra – GOS Zieloni Koźminek 2:0 (1:0)

Skład: Walczak, Woźny, Domagalski, Mądry, Jędrzejewski M., Nasiadek, Zmyślony, Jędrzejewski Sz., Góra, Maciaczyk, Pinkiewicz (81′ Szudy)