Strona główna / Bez kategorii / Rybin: Pożar mieszkania. Straty sięgają 70 tys. zł

Rybin: Pożar mieszkania. Straty sięgają 70 tys. zł

Na 70 tysięcy złotych oszacowano straty powstałe po pożarze jednego z mieszkań w budynku wielorodzinnym w Rybinie. Ogień pojawił się w minioną niedzielę około godz. 16.30.

Do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Ostrzeszowie wpłynęło zgłoszenie dotyczące pożaru mieszkania w miejscowości Rybin. Zgłoszenie to pierwotnie wpłynęło do SKKP PSP Oleśnica, dlatego, zgodnie z ustaleniami międzypowiatowymi, na miejscu zdarzenia pojawiły się również jednostki z powiatu oleśnickiego – 2 z JRG Syców oraz 1 z OSP Międzybórz. Dyżurny SKKP PSP w Ostrzeszowie dodatkowo zadysponował 5 zastępów – 3 z JRG Ostrzeszów, 1 z OSP Kobyla Góra oraz 1 z OSP Mąkoszyce – wylicza asp. Patryk Moś, rzecznik KP PSP w Ostrzeszowie. – Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastaliśmy zadymioną klatkę schodową w budynku wielorodzinnym. Z informacji uzyskanych od mieszkańców wynikało, że większość z nich opuściła już budynek, a w mieszkaniu objętym pożarem nie przebywa żadna osoba.
Strażacy, aby dostać się do objętych ogniem pomieszczeń musieli wyważyć drzwi. – Następnie podaliśmy jeden prąd wody na ognisko pożaru, co przyczyniło się do jego opanowania – dodaje strażak. – W tym samym czasie przeszukiwaliśmy również wszystkie pomieszczenia mieszkania objętego pożarem w celu potwierdzenia informacji uzyskanych od mieszkańców. Pozostałe mieszkania także zostały przeszukane. Po ugaszeniu pożaru oraz przewietrzeniu budynku, wszystkie mieszkania sprawdzono przy pomocy miernika wielogazowego, który nie wskazał obecności trujących gazów.
Akcja gaśnicza trwała blisko dwie godziny, brało w niej udział 31 strażaków. Wstępnie straty oszacowano na 70 tys. zł. Spaliły się meble i wyposażenie mieszkania. Przyczyną pożaru było zapalenie się materiałów złożonych blisko pieca. RED

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl