Strona główna / Bez kategorii / Powiat: Więcej patroli policji na drogach w święta

Powiat: Więcej patroli policji na drogach w święta

W okresie świąt Bożego Narodzenia wiele osób pokonana samochodami niekiedy duże odległości, żeby dojechać do swoich bliskich. Siadając za kierownicę, każdy powinien pamiętać o bezpieczeństwie swoim i innych użytkowników dróg. W związku z tym, od 22 do 26 grudnia policjanci realizować będą działania kontrolno – prewencyjne pod kryptonimem ”Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie”.

W tym okresie funkcjonariusze pełniący służbę m.in. na drogach powiatu ostrzeszowskiego sprawować będą nadzór nad ruchem drogowym ze szczególnym uwzględnieniem dróg wylotowych. Działania ukierunkowane będą na ujawnianie i represjonowanie wykroczeń polegających na przekraczaniu dopuszczalnej prędkości jazdy, nieprawidłowym wyprzedzaniu, przewożeniu nadmiernej liczby osób, ujawnianiu i eliminowaniu z ruchu nietrzeźwych użytkowników dróg, egzekwowaniu stosowania się kierujących do obowiązku używania pasów bezpieczeństwa podczas jazdy pojazdem oraz używania urządzeń bezpieczeństwa do przewożenia dzieci czy właściwego używania świateł zewnętrznych pojazdów.
Ponadto policjanci reagować będą na przypadki naruszeń przepisów ruchu drogowego zarówno przez kierujących, jak i pieszych, ze szczególnym uwzględnieniem sposobu poruszania się tej kategorii uczestników ruchu po drodze, w szczególności egzekwowanie obowiązku używania elementów odblaskowych przez pieszych poruszających się po drogach po zmierzchu poza obszarem zabudowanym.
Kontroli podlegać będą również dokumenty uprawniające nas do kierowania pojazdami czy o dopuszczeniu pojazdu do ruchu.
Apelujemy zatem do użytkowników dróg o rozwagę i ostrożność, tak, aby każdy mógł bezpiecznie dotrzeć do celu i w rodzinnej atmosferze spędzić święta.

źródło: KPP Ostrzeszów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl