Strona główna / Bez kategorii / Policjanci podsumowali święta na drogach

Policjanci podsumowali święta na drogach

Ostrzeszowscy podsumowali świąteczny weekend na drogach naszego powiatu.

W okresie od 22 do 26 grudnia br. funkcjonariusze ostrzeszowskiej policji, tak jak i pozostali policjanci służący na terenie całego kraju, wzięli udział w ogólnopolskich działaniach, pn. „Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie 2017”. – Szczególną uwagę w tych dniach pełniący służbę na drogach policjanci zwracali na bezpieczeństwo osób podróżujących, jak również na ujawnianie i eliminowanie nietrzeźwych użytkowników dróg oraz osób niestosujących się do przepisów ruchu drogowego – mówi mł. asp. Magdalena Hańdziuk z ostrzeszowskiej komendy policji. – Podczas trwających działań Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie odnotowała łącznie 10 kolizji drogowych, których uczestnicy nie doznali żadnych obrażeń ciała. Policjanci zatrzymali również jedną osobą kierującą pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz kierującego po spożyciu alkoholu.

Święta minęły również spokojnie w domowych zaciszach. Nie odnotowano interwencji zarówno w miejscach publicznych, jak i w miejscach zamieszkania oraz innych zdarzeń kryminalnych.

W związku ze zbliżającym się Sylwestrem apelujemy o ostrożność podczas korzystania z materiałów pirotechnicznych w postaci petard czy sztucznych ogni, a także o rozsądek za kierownicą podczas powrotów z imprez sylwestrowych – dodaje policjantka. RED

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl