Strona główna / Bez kategorii / Rusza policyjna akcja „Prędkość”. Policjanci będą karać kierowców

Rusza policyjna akcja „Prędkość”. Policjanci będą karać kierowców

Już jutro (11 stycznia) od wczesnych godzin porannych na drogach powiatu ostrzeszowskiego przeprowadzone zostaną policyjne działania pod kryptonimem PRĘDKOŚĆ.

Działania ukierunkowane będą na ujawnienie kierujących, którzy nie stosują się do przepisów drogowych w zakresie prędkości jazdy. W działaniach tych ostrzeszowskich policjantów wspierać będą funkcjonariusze z kępińskiej drogówki.

Działania są skierowane do tych kierujących, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości, czym stwarzają bardzo duże zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Szczególną uwagę policjanci zwracać będą na „młodych” uczestników ruchu drogowego (18-24 lata), gdyż ta właśnie grupa wiekowa – jak informują – znajduje się w gronie ryzyka pod względem uczestnictwa w zdarzeniach drogowych, często ze skutkiem śmiertelnym. W działaniach wykorzystane będą m.in. urządzenia do ręcznego pomiaru prędkości.

Przypomnijmy, że jazda z nadmierną prędkością, niedostosowaną do warunków drogowych, jest nadal jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Czynnikami, które mają wpływ na przekraczanie dopuszczalnych prędkości jest m. in. brawura, pośpiech, jak również chęć zaimponowania innym kierowcom lub pasażerom, których przewozimy swoimi pojazdami – informuje ostrzeszowska policja.

Policyjne działania profilaktyczne mają na celu kształtowanie świadomości oraz zachęcenie odbiorców do przestrzegania przepisów ruchu drogowego, szczególnie w zakresie obowiązujących limitów prędkości jazdy oraz dostosowania tej prędkości do warunków ruchu czy warunków atmosferycznych panujących na drodze. RED

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl