Strona główna / Bez kategorii / Kobyla Góra: nasze przedszkolaki na przedstawieniu pt. ” Co się stało z Mikołajem ? „

Kobyla Góra: nasze przedszkolaki na przedstawieniu pt. ” Co się stało z Mikołajem ? „

22 grudnia przedszkolaki z naszej gminy mogły obejrzeć na zaproszenie Kobylogórskiego Ośrodka Kultury – przedstawienie pt. „ Co się stało z Mikołajem ? ”.

Za oknem śnieg, dom przystrojony, choinka ozdobiona w kolorowe bombki i światełka, a Mikołaja … nie ma. Czy święta mogą odbyć się bez prezentów ?

Z dużą dawką humoru Bzik i Tola pokazali dzieciom, jak wyglądają przygotowania domu do świąt. Podczas odnawiania kuchni dziadka Gerwazego nie szczędzili sobie psikusów i drobnych złośliwości.  Jednak w końcu doszli zgodnie do wniosku, że pora posprzątać powstały bałagan.Nie obyło się przy tym bez tajemniczych przedmiotów i magicznych sztuczek. Posprzątane mieszkanie Bzika i Toli niespodziewanie odwiedził tajemniczy gość – Pani Mikołajowa, która przyjechała z daleka, aby dzielnie zastąpić swojego chorego męża, który przez niejedzenie warzyw i owoców, bardzo się rozchorował. Pani Mikołajowa przeczytała dzieciom list, ze złotymi przykazaniami Mikołaja.

Spektakl „ Co się stało z Mikołajem ?”, to niezwykła podróż w krainę bajek i wspólne poszukiwanie Mikołaja. Odnaleźć go mogą jednak tylko dzieci, które wierzą w jego istnienie.

A Ty, wierzysz w niego?

Źródło: Izabela Frankowska – Grabarczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl