Strona główna / Bez kategorii / Powiat: Trzeźwy poranek i trzeźwi kierowcy

Powiat: Trzeźwy poranek i trzeźwi kierowcy

Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie przeprowadziła w miniony wtorek akcję „Trzeźwy poranek”. Tym razem policjanci nie ujawnili żadnego kierowcy, który odważyłby się wsiąść za kierownicę po alkoholu.

Akcja była przeprowadzana we wtorek, 16 stycznia, w godzinach od 6 do 10. Przez cztery godziny ośmioro policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie, wyposażonych w przenośne urządzenia do kontroli stanu trzeźwości, skontrolowało łącznie 263 kierujących pojazdami, nie ujawniając osób kierujących po spożyciu alkoholu lub znajdujących się w stanie nietrzeźwości.

Celem akcji, przeprowadzanej na drogach powiatu ostrzeszowskiego w sposób cykliczny, jest troska o bezpieczeństwo użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców – informuje mł. asp. Magdalena Hańdziuk z ostrzeszowskiej komendy.

Oprócz kontroli stanu trzeźwości kierowcom przekazywano również jednorazowe alkomaty, chcąc w ten sposób zachęcić do weryfikacji swojego stanu trzeźwości przed wyruszeniem w drogę. RED

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl