Strona główna / Bez kategorii / Uwaga kierowcy! Rusza policyjna akcja „Prędkość”

Uwaga kierowcy! Rusza policyjna akcja „Prędkość”

Kierowcy, którzy mają „ciężką nogę” powinni zachować szczególną ostrożność. Już od godzin porannych 6 lutego policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie prowadzić będą na drogach powiatu działania pod nazwą „Prędkość”.

Szczególną uwagę policjanci zwracać będą na młodych uczestników ruchu drogowego (18-24 lata), gdyż to właśnie ta grupa wiekowa znajduje się w gronie ryzyka pod względem uczestnictwa w zdarzeniach drogowych, często ze skutkiem śmiertelnym – mówi mł. asp. Magdalena Hańdziuk z ostrzeszowskiej komendy policji.
W działaniach tych ostrzeszowskich policjantów wspierać będą funkcjonariusze kępińskiej drogówki. – W tym dniu możemy spodziewać się działań zarówno w ramach statycznych punktów pomiarów prędkości, jak i pomiarów prowadzonych dynamicznie, przede wszystkim w miejscach występowania zagrożeń – dodaje policjantka. – Warto również podkreślić, że jazda z nadmierną prędkością niedostosowaną do warunków drogowych jest nadal jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Czynnikami, które mają wpływ na przekraczanie dopuszczalnych prędkości jest m. in. brawura, pośpiech, jak również chęć zaimponowania innym kierowcom lub pasażerom, których przewozimy swoimi pojazdami. RED

2 komentarze

  1. Wkoncu się wezmiecie za tych piratów drogowych, bo czasami to jest strach nawet przejść przez pasy…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl