Strona główna / Bez kategorii / Powiat: Kolejna akcja policji na drogach
c7ba63f279abbc83a8df8628475b1191

Powiat: Kolejna akcja policji na drogach

Już jutro policjanci ostrzeszowskiej komendy przeprowadzą działania pod kryptonimem “SAMOCHÓD”. Ich celem jest ograniczenie dynamiki związanej z przestępczością samochodową.

W związku z utrzymującą się wysoką dynamiką dokonywanych przestępstw polegających na kradzieżach pojazdów, kradzieżach z pojazdów, kradzieżach z włamaniem do pojazdów, a także przestępstwami związanymi z obrotem częściami i akcesoriami samochodowymi, w dniu 20 lutego 2018 roku funkcjonariusze z ostrzeszowskiej komendy przeprowadzą wzmożone działania mające na celu ograniczenie wskazanych wyżej zdarzeń.

Działania ukierunkowane będą na kontrole pojazdów określonych marek i typów, które to według statystyk są najczęściej kradzione. W trakcie dokonywanych kontroli policjanci szczególną uwagę zwracać będą na przewożone urządzenia do pokonywania zabezpieczeń pojazdów i uruchamiania pojazdów. Każdorazowo kontrolowane osoby oraz pojazdy będą sprawdzane w policyjnych bazach danych obejmujących teren kraju oraz w Systemie Informacyjnym Schengen.

W tym dniu możemy również spodziewać się wzmożonej kontroli w rejonach parkingów niestrzeżonych, w tym na terenach leśnych, w miejscach obrotu pojazdami używanymi oraz autokomisach, na złomowiskach, a także w miejscach sprzedaży używanych części samochodowych czy maszyn rolniczych.

Apelujemy również do użytkowników pojazdów o właściwe ich zabezpieczanie oraz niepozostawienie wewnątrz wartościowych przedmiotów, gdyż często “okazja czyni złodzieja”. KPP Ostrzeszów

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

...bądź dodaj komentarz używając swojego adresu e-mail. Komentarze spoza Facebooka, są jednak moderowane i zanim ukażą się na stronie może minąć kilka godzin - jeśli chcesz aby Twoja wypowiedź pojawiła się natychmiastowo, zaloguj się za pomocą Facebooka klikając przycisk powyżej.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl