Strona główna / Bez kategorii / Powiat: Kolejna akcja policji na drogach

Powiat: Kolejna akcja policji na drogach

Już jutro policjanci ostrzeszowskiej komendy przeprowadzą działania pod kryptonimem „SAMOCHÓD”. Ich celem jest ograniczenie dynamiki związanej z przestępczością samochodową.

W związku z utrzymującą się wysoką dynamiką dokonywanych przestępstw polegających na kradzieżach pojazdów, kradzieżach z pojazdów, kradzieżach z włamaniem do pojazdów, a także przestępstwami związanymi z obrotem częściami i akcesoriami samochodowymi, w dniu 20 lutego 2018 roku funkcjonariusze z ostrzeszowskiej komendy przeprowadzą wzmożone działania mające na celu ograniczenie wskazanych wyżej zdarzeń.

Działania ukierunkowane będą na kontrole pojazdów określonych marek i typów, które to według statystyk są najczęściej kradzione. W trakcie dokonywanych kontroli policjanci szczególną uwagę zwracać będą na przewożone urządzenia do pokonywania zabezpieczeń pojazdów i uruchamiania pojazdów. Każdorazowo kontrolowane osoby oraz pojazdy będą sprawdzane w policyjnych bazach danych obejmujących teren kraju oraz w Systemie Informacyjnym Schengen.

W tym dniu możemy również spodziewać się wzmożonej kontroli w rejonach parkingów niestrzeżonych, w tym na terenach leśnych, w miejscach obrotu pojazdami używanymi oraz autokomisach, na złomowiskach, a także w miejscach sprzedaży używanych części samochodowych czy maszyn rolniczych.

Apelujemy również do użytkowników pojazdów o właściwe ich zabezpieczanie oraz niepozostawienie wewnątrz wartościowych przedmiotów, gdyż często „okazja czyni złodzieja”. KPP Ostrzeszów

Jeden komentarz

  1. To absurd-komunikat przed akcją,brzmi jak ostrzeżenie dla przestępców.Rozumiem powiadomienie o efektach działań,ale po zakończeniu czynności.Zwłaszcza,że akcja posiada kryptonim i powinna być tajna,aby była efektywna.Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl