Strona główna / Bez kategorii / Akcja „SpoKREWnieni służbą” w Ostrzeszowie. Strażacy i policjanci zapraszają

Akcja „SpoKREWnieni służbą” w Ostrzeszowie. Strażacy i policjanci zapraszają

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie oraz Komenda Powiatowa Policji w Ostrzeszowie zapraszają do wzięcia udziału w akcji pod nazwą „SpoKREWnieni”, której założeniem jest popularyzacja honorowego krwiodawstwa.

Inaugurację akcji, która będzie trwać przez cały marzec, zaplanowano na niedzielę, 4 marca br. Wtedy to w godzinach od 10 do 13 będzie można honorowo oddać krew w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej przy ulicy Sportowej 9 w Ostrzeszowie. Każda osoba, która w tym dniu odda krew, będzie miała możliwość wzięcia udziału w losowaniu upominków: elementów odblaskowych, gaśnic, czujek dymu czy czujkę tlenku węgla.

Akcja oddawania krwi będzie połączona z „Dniem otwartej strażnicy”, podczas którego będzie można między innymi zapoznać się ze specyfiką pracy strażaka, czy poznać sprzęt pożarniczy będący na wyposażeniu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Ostrzeszowie.

Dla odwiedzających, zarówno dorosłych jak i dzieci, zaplanowano dodatkowe atrakcje w postaci: stanowiska instruktażowo-pokazowego udzielania pierwszej pomocy; stanowiska instruktażowo-pokazowego użycia gaśnic; pokazu wyrzutu oleju z naczynia kuchennego; zadymionego pomieszczenia; toru przeszkód „alkogoogle”; dmuchanego zamku dla dzieci.

Zwiedzanie strażnicy będzie możliwe o godzinach 10:00, 11:00, 12:00 oraz 13:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców powiatu ostrzeszowskiego do odwiedzenia strażackiej komendy oraz do oddania krwi w tym dniu.

krewww

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl