Strona główna / Bez kategorii / 4 tytuły Mistrzów Polski full-contact dla reprezentantów KBC Poprawa w najważniejszym starcie sezonu!
DSC_0683

4 tytuły Mistrzów Polski full-contact dla reprezentantów KBC Poprawa w najważniejszym starcie sezonu!

W Mistrzostwach Polski formuły full-contact rozegranych 6-08.04 w Kaliszu, reprezentanci Kick-Boxing Club Poprawa zdobywają 4 tytuły Mistrzów Polski, w tym 2 złote medale w najsilniejszej rywalizacji seniorów. Grono medalistów Kick-Boxing Clubu Poprawa jest szersze. Oprócz 4 złotych medali dołożyli również 5 brązowych, łącznie zdobywając tytuł 3. drużyny w kraju. W najsilniejszej i najbardziej prestiżowej rywalizacji seniorów, tytuły Mistrzów Polski wywalczyli Tomasz Przybylski oraz Szymon Dwornikowski.

Tomasz Przybylski MISTRZEM POLSKI seniorów w kat. -75 kg
W trzecim roku startów w finałach Mistrzostw Polski seniorów nareszcie złoto – pierwsze, upragnione i ciężko wypracowane! Pomimo tego, że Tomek był faworytem tej kategorii wagowej, droga do tytułu wcale nie była łatwa. W eliminacjach był rozstawiony jako faworyt, więc nie musiał toczyć walki, w półfinale spotkał się w walce rewanżowej z Konradem Czopowiczem za niedawne Mistrzostwa K-1. To była bez wątpienia walka turnieju! W pierwszej rundzie nieoczekiwanie mocne ciosy rywala doszły do celu i Tomek był aż dwukrotnie liczony. Podniósł się z kolan i w bezpardonowych wymianach ciosów przejął inicjatywę, przełamał przeciwnika doprowadzając go trzykrotnie do liczenia i wygrywając z nim przed czasem w 3. rundzie.

W finale emocji również nie brakowało. Przez dwie rundy Tomek prowadził minimalnie na punkty tocząc wyrównany bój z Miłoszem Pacakiem (Legia Warszawa). Na początku 3. rundy potężny prawy prosty powalił na matę przeciwnika, czym zarysowała się znaczna przewaga i zwycięski pojedynek.Te walki pokazały, oprócz umiejętności, ogromną siłę charakteru, czyli to, co musi mieć prawdziwy mistrz!

Tomek rozpoczynał swoją przygodę z kickboxingiem w naszej sekcji Kick-Boxing Club w Ostrzeszowie pod okiem trenera Jerzego Radomskiego, który uczył go pierwszych kroków i ciosów. W pierwszych latach startów nie szło najlepiej, ale trenerzy Jerzy i Radosław wierzyli w niego i doprowadzili do celu. Dzięki temu osiągnięciu Tomek umocnił swoją pozycję w Kadrze Narodowej i w tym roku najprawdopodobniej wystartuje Mistrzostwach Europy na Słowenii.

Szymon Dwornikowski MISTRZEM POLSKI seniorów kat. superciężkiej (+91kg)!
To jego największy sukces do tej pory. W drodze po tytuł Mistrzowski pokonał trzech rywali – Tomasza Koniarskiego (ŁKS Łódź) – przeciwnik naciskał przez całe 3 rundy lecz Szymon kontrolował przebieg pojedynku i wyraźnie zwyciężył na punkty. W półfinale pokonał Tomasza Piechockiego (KKS Sporty Walki Poznań) – zawodnik z Poznania wyższy i o większym zasięgu ramion. Szymon realizował doskonale taktykę na ten pojedynek rozpoczynając akcje od ciosów na tułów, co dało doskonały efekt i przegraną faworyzowanego przeciwnika.

W finale wygrał z Błażejem Wroną (Ziętek Team Kalisz). – Reprezentant gospodarzy mocno wspierany przez publiczność był bardzo ambitny, ale ten turniej należał do Szymona, który kontrolował pojedynek i utrzymał przewagę do końca. Szymon był bardzo dobrze przygotowany do tego turnieju. Jego zwyżkę formy mogliśmy obserwować w poprzedniej walce zawodowej, w której pokonał Witolda Aleksandrowicza. W każdej walce realizował odpowiednio zadania taktyczne, co zaowocowało sukcesem. W tym sezonie postanowiliśmy dokonać kilku zmian w przygotowaniach i startach. Zmieniliśmy kategorię wagową na wyższą (+91 kg), co było strzałem w dziesiątkę.

Weronika Szymczak i Damian Stelmach MISTRZAMI POLSKI JUNIORÓW 2018
Oboje zwyciężyli rywalizację juniorów (do -19 lat) w kategoriach -60 kg dziewczyn i chłopców. Weronika Szymczak jest jedną z naszych najbardziej utalentowanych dziewczyn w klubie. Wróciła udanie do treningów i startów po przerwie spowodowanej chorobą i obroniła tytuł Mistrzyni Polski Juniorek z ubiegłego roku.

Weronika będzie reprezentować nasz kraj na wrześniowych Mistrzostwach Świata juniorów we Włoszech.

Damian Stelmach trenuje krótki czas, ale ma duży talent, zwyciężył mistrzostwa juniorskie. Jeśli będzie trenował sumienne ma szanse w przyszłości osiągnąć duże sukcesy. Dziś mistrzowie juniorów, w przyszłości mistrzowie seniorskich ringów.

Pozostali zawodnicy startujący w Mistrzostwach Polski również spisali się bardzo dobrze plasując się w większości na medalowych miejscach.

Pełne wyniki Kick-Boxing Club Poprawa:

Seniorzy:
– MISTRZ POLSKI kat. +91 kg Szymon Dwornikowski
– MISTRZ POLSKI kat. -75 kg Tomasz Przybylski
– Brązowy Medal kat. -86 kg Piotr Tomczak
– Brązowy Medal kat. -70 kg Maja Staruch
– Ćwierćfinał kat. -81 kg Marcin Kowalczyk

Juniorzy:
– MISTRZYNI POLSKI kat. -60 kg Weronika Szymczak
– MISTRZ POLSKI kat. -60 kg Damian Stelmach
– Brązowy Medal kat. -57 kg Dawid Szadkowski
– Brązowy Medal kat. -54 kg Marcel Szadkowski
– Brązowy Medal kat. -52 kg Hanna Przeniczna

Sukces drużyny to ciężka praca zawodników oraz praca trenerów: Radosław Radomski – główny trener, ze wsparciem Jerzego Radomskiego oraz Tomek Bąk pracujący nad motoryką naszych seniorów.
Ogromne podziękowania dla naszego głównego partnera i sponsora firmy POPRAWA Producenta Opakowań Tekturowych.

Dodaj komentarz

...bądź dodaj komentarz używając swojego adresu e-mail. Komentarze spoza Facebooka, są jednak moderowane i zanim ukażą się na stronie może minąć kilka godzin - jeśli chcesz aby Twoja wypowiedź pojawiła się natychmiastowo, zaloguj się za pomocą Facebooka klikając przycisk powyżej.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl