Strona główna / Bez kategorii / Puchar Polski juniorów i srebro MP młodzieżowców dla zawodników KBC Poprawa

Puchar Polski juniorów i srebro MP młodzieżowców dla zawodników KBC Poprawa

Damian Stelmach w miniony weekend wygrał Puchar Polski juniorów w full-contact.

W kat. – 60 kg pokonuje przez nokaut w drugiej rundzie Adriana Sędreckiego (Ziętek Team) oraz w finale przez nokaut w pierwszej rundzie Cezarego Nykiela (Ziętek Team).  Co ciekawe obie walki zwycięża kopnięciem okrężnym na wątrobę.
To dla 15-letniego Damiana drugi rok treningów i startów, a pierwszy w pełno kontaktowych walkach ringowych. Do tej pory wygrał Mistrzostwo Polski juniorów i Puchar Polski juniorów.
Jest w dobrych rękach, ale tylko sumienna praca treningowa zrobi z niego porządnego fightera.
W miniony weekend oprócz Damiana Stelmacha startował również Kewin Jan Prymas w turnieju Młodzieżowych Mistrzostw Polski (19-23 lat). Kewin zdobył srebrny medal w kat -86 kg.
W półfinale pokonał pewnie na punkty Mateusza Piwowarczyka (Szkoła Walki Prime Wieliczka), zaś w finale uległ w drugiej rundzie bardzo utytułowanemu Kacprowi Frątczakowi (ASW Knockout Zielona Góra).
„Tyson” trenuje i rywalizuje od niedawna, ambicji sportowych mu nie brakuje. Choć z najlepszymi zawodnikami w Polsce na razie jeszcze trudno mu o zaciętą rywalizacje, to powoli widać postępy i jeśli utrzyma ten pozytywny zapał do treningu to na pewno nie jednemu w ringu poważnie zagrozi. RR