Strona główna / Bez kategorii / Ostrzeszowscy strażacy pomogą gasić pożary lasów w Szwecji

Ostrzeszowscy strażacy pomogą gasić pożary lasów w Szwecji

Pięciu funkcjonariuszy (m.in. mieszkańcy Kobylej Góry) z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie wyjechało 20 lipca około godziny 14 do Szwecji w celu niesienia pomocy w gaszeniu pożarów.

Strażacy pojechali samochodem ratowniczo- gaśniczym do Poznania, gdzie została wyznaczona zbiórka funkcjonariuszy komend z terenu województwa wielkopolskiego, a następnie będą kierować się na Pomorze, skąd promem popłyną do Szwecji – relacjonuje Komendant PSP w Ostrzeszowie starszy brygadier Tomasz Mak.

„Wyjazd do Szwecji związany jest z oficjalną prośbą tamtejszych władz, które za pośrednictwem Europejskiego Mechanizmu Ochrony Ludności zwróciły się o wsparcie ratownicze w walce z pożarami lasów. Pożary są skutkiem fali upałów, z którymi od kilku dni zmaga się cała Skandynawia” – czytamy w komunikacie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W akcji gaszenia pożarów wezmą udział głównie ratownicy z województwa zachodniopomorskiego i wielkopolskiego (po 65 strażaków i po 20 pojazdów z każdego z tych województw). Dodatkowo wesprą ich strażacy z Mazowsza i Komendy Głównej PSP (9 ratowników i 4 pojazdy).

powiatostrzeszowski.pl, MSWiA

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl