Strona główna / Bez kategorii / Z Wieruszowa do Kobylej Góry

Z Wieruszowa do Kobylej Góry

Urząd Gminy w Kobylej Górze ma nowego sekretarza. Została nim Renata Świeściak, do tej pory zastępca burmistrza Wieruszowa.

Informacja o wynikach naboru pojawiła się w Biuletynie Informacji Publicznej kobylogórskiego urzędu w czwartek, 12 lipca. Renata Świeściak była jedyną kandydatką, która przystąpiła do konkursu. Od 2014 roku pełniła funkcję zastępcy burmistrza Wieruszowa Rafała Przybyła.

Cztery lata temu Świeściak ubiegała się też o fotel wójta gminy Sokolniki, z którą związana była zawodowo przez 25 lat. Od 20 lat związana była zawodowo z oświatą. Pracę w urzędzie zaczynała jako szeregowy urzędnik, później była kierownikiem referatu administracyjno-organizacyjnego, a od 2010 do 2014 roku zastępcą wójta gminy Sokolniki. Tuż po przegranej w wyborach odeszła z urzędu za porozumieniem stron. Wkrótce propozycję pracy złożył jej Rafał Przybył.

To także burmistrz Wieruszowa poinformował o tym, że jego zastępczyni odchodzi z urzędu. Zrobił to na swoim profilu społecznościowym, jako powód odejścia podając względy osobiste.

Przypomnijmy, że wybór nowego sekretarza był konieczny ze względu na rezygnację ze stanowiska Grzegorza Kryjoma, który podjął zatrudnienie w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego. Świeściak pracę w urzędzie w Kobylej Górze podejmie prawdopodobnie z dniem 1 sierpnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl