Strona główna / Bez kategorii / To ma być raj dla seniorów!

To ma być raj dla seniorów!

Czy na terenie gminy Kobyla Góra powstanie dom seniora ze SPA? Takie plany ma właściciel jednej z działek w Mąkoszycach, który chce, aby w bliskim sąsiedztwie zalewu powstały komfortowe apartamenty m.in. z dostępem do specjalistycznej opieki medycznej. Teraz szuka inwestora, który podjąłby się realizacji przygotowanej koncepcji.

Plany są imponujące. Wchodząc na stronę www.park-seniora.com.pl możemy dowiedzieć się, że cała inwestycja miałaby powstać bezpośrednio przy drodze wojewódzkiej 449, w odległości zaledwie 6 km od trasy S8 Wrocław-Warszawa, co sprawiłoby, że podróż ze stolicy Dolnego Śląska trwałaby zaledwie kilkadziesiąt minut!

Dodatkowym atutem jest położenie działki, w bliskim sąsiedztwie zalewu, wśród pól i lasów. Okolica ta jest bardzo dobrze znana mieszkańcom Dolnego Śląska, którzy właśnie na terenie gminy, zwłaszcza w okresie letnim, chętnie wypoczywają, delektując się ciszą i czystym powietrzem z dala od miejskiego zgiełku. Nie bez powodu Kobyla Góra nazywana jest „sypialnią Wrocławia”. Niektórym miejscowy klimat tak przypasował, że zdecydowali się nawet na zakup domków letniskowych. O tym, jak wielki potencjał ma gmina Kobyla Góra, wiedzą doskonale miejscowi urzędnicy, którzy na początku roku zdecydowali się na zakup mobilnej reklamy we Wrocławiu. Tramwaj z hasłem:„Czyste powietrze, woda, las to wszystko jest wśród  nas” oraz fotografie mają zachęcić mieszkańców Wrocławia do odwiedzenia właśnie Kobylej Góry.

Pomysł na nieprzeciętny biznes

Zdaniem autorów koncepcji to idealna okolica, zwłaszcza, że w tym rejonie brakuje tego typu obiektów. – Stworzona przez nas od początku do końca koncepcja jest realizacją marzeń o wykorzystaniu ogromnego potencjału lokalizacji, pomysłu na nieprzeciętny biznes dla nieprzeciętnych klientów oraz naszych zainteresowań – czytamy na stronie internetowej właścicieli nieruchomości. – Mamy jednak świadomość potrzeby stałego, szeroko rozumianego rozwoju, jak również związanych z tym nakładów finansowych i kompetencyjnych, w związku z tym podejmujemy próbę pozyskania inwestora, którego zaangażowanie zwiększy potencjał biznesowy przedsięwzięcia.

Dla rozwoju

W pensjonacie, oprócz pomieszczenia restauracyjnego, zaplanowano przestrzeń, w której powstać ma biblioteka, miejsce do spotkań z bliskimi i kaplica. Utworzone mają zostać również gabinety medyczne, sauny wraz gabinetami odnowy biologicznej oraz jacuzzi.

Oprócz komfortowych apartamentów i specjalistycznej opieki medycznej pensjonat otoczony ma być trzema stawami. W pobliżu (na sąsiedniej działce) powstał już mini Orlik i kort tenisowy, co z pewnością jeszcze bardziej uatrakcyjni ofertę pensjonatu. W planach jest również budowa m.in. pól do mini golfa i parków sportowych.

Właściciele działki zwracają uwagę na równie ważną rzecz: sprzedaż terenów inwestycyjnych to szansa na dynamiczny rozwój gminy Kobyla Góra. Dzięki pozyskaniu nowych inwestorów gmina może zyskać na rozwoju infrastruktury drogowej, technicznej, a także usług medycznych. Dla mieszkańców to szansa zdobycia pracy.

Trafiona inwestycja

O tym, że jest to warta uwagi inwestycja przekonuje portal inwestmap.pl – Myślenie o inwestowaniu w domy seniora jest bardzo perspektywiczne ze względu na kilka czynników. Po pierwsze już od lat mamy do czynienia ze „starzeniem się” Europy, czyli zwiększającym się odsetkiem osób starszych w szybszym tempie niż młodych. Ten proces stanowi gwarancję wzrastającej liczby potencjalnych pensjonariuszy – twierdzą autorzy artykułu. – Po drugie obserwujemy bogacenie się społeczeństwa. Nawet jeżeli otrzymywane świadczenia emerytalne nie pozwolą seniorom na pokrycie całości kosztów, to wspomogą ich zarabiające coraz więcej dzieci czy wnuki. Dodatkowo Dolny Śląsk należy do atrakcyjnego kierunku migracyjnego dla emerytów z Europy Zachodniej, w tym Niemiec, dla których wydatki w Polsce nie stanowią dużego wyzwania. Zapewnienie podobnej jakości za niższą cenę stwarza także bardzo duże prawdopodobieństwo nawiązania współpracy z zagranicznymi ubezpieczalniami, co zwiększyłoby zakres potencjalnych pensjonariuszy.

Czy opinia specjalistów przekona potencjalnych inwestorów i w Mąkoszycach powstanie nowoczesny dom seniora? O tym, przekonamy się najpewniej już niebawem. RED

4 komentarze

  1. Szeryfie, wszystko wskazuje na to że jednak bedziemy tam mieszkac ?

  2. Dla Wroclawskich seniorów ok a dla tych którzy mieszkają nieco bliżej ? będzie za drogo?

  3. Raj dla kieszeni właściciela zapewne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl