Strona główna / Bez kategorii / Otrzymają dotację na remont dachu zabytkowego kościoła
Myślniew

Otrzymają dotację na remont dachu zabytkowego kościoła

100 tysięcy złotych otrzyma Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Jadwigi Śląskiej w Kobylej Górze na wymianę pokrycia dachowego na drewnianym w Myślniewie.

100 tysięcy złotych otrzyma Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Jadwigi Śląskiej w Kobylej Górze na wymianę pokrycia dachowego na drewnianym kościele filialnym z 1764 roku pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Myślniewie. Dotację przyznał Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu ochrony zabytków.
Całkowity koszt realizacji tego zadania według szacunków beneficjenta wyniesie 145 tysięcy.
Zgodnie z ustawą o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami, dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie oraz roboty budowlane przy obiektach wpisanych do rejestru zabytków, mogą udzielać: minister właściwy do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego, wojewódzki konserwator zabytków, a także organ stanowiący gminy, powiatu lub samorządu województwa. Suma dotacji udzielonych przez poszczególne podmioty nie może przekroczyć wysokości 100% poniesionych nakładów, dlatego też podmioty udzielające dotacji zobowiązane są do informowania się o zakresie i wysokości udzielanych dotacji. Stąd też z pismem naczelnik Wydziału Dotacji Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Michaliny Romańskiej, informującym o przyznaniu dotacji dla kobylogórskiej parafii, zapoznał się Zarząd Powiatu w Ostrzeszowie. www.powiatostrzeszowski.pl

fot. www.kobylagora.pl

5 komentarze

Dodaj komentarz

...bądź dodaj komentarz używając swojego adresu e-mail. Komentarze spoza Facebooka, są jednak moderowane i zanim ukażą się na stronie może minąć kilka godzin - jeśli chcesz aby Twoja wypowiedź pojawiła się natychmiastowo, zaloguj się za pomocą Facebooka klikając przycisk powyżej.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl