Strona główna / Bez kategorii / W Kobylej Górze może powstać uzdrowisko

W Kobylej Górze może powstać uzdrowisko

W ostatnich dniach światło dzienne ujrzał 52-stronicowy raport, podsumowujący badanie klimatu przeprowadzone na terenie gminy Kobyla Góra. Autorzy opracowania nie mają wątpliwości, że jakość powietrza na tym obszarze jest na tyle dobra, że umożliwia prowadzenie lecznictwa uzdrowiskowego.

Jak czytamy w podsumowaniu – „ Po przeanalizowaniu wieloletnich danych meteorologicznych oraz po dokonaniu oceny stanu sanitarnego powietrza i po przeprowadzeniu badań zróżnicowania mikroklimatycznego można stwierdzić, że: klimat i bioklimat Kobylej Góry cechuje się właściwościami leczniczymi i profilaktycznymi, które mogą być wykorzystywane w leczeniu klimatycznym chorób układu krążenia, chorób narządów ruchu. Może także wspomagać leczenie zaburzeń układu trawiennego oraz zaburzeń układu termoregulacyjnego. W miesiącach zimowych istnieją przeciwwskazania do leczenia w uzdrowisku osób starszych i dzieci.”

Z przeprowadzone analizy wynika również, że Kobyla Góra jest, jak to określono, miejscowością o dużym uprzywilejowaniu termicznym, co przejawia się wysoką średnią roczną temperaturą powietrza, dużą liczbą ciepłych dni oraz bardzo małą liczbą dni mroźnych i bardzo mroźnych. Często natomiast występują dni gorące i upalne. Warunki wietrzne służą klimatoterapii.

na obszarze Kobylej Góry, a zwłaszcza w jej okolicach przeważają tereny bardzo korzystne i umiarkowanie korzystne dla prowadzenia różnych form leczenia klimatycznego.” – piszą autorzy raportu. RED

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl