Strona główna / Bez kategorii / Samorządy liczą na dofinansowania

Samorządy liczą na dofinansowania

Wszystko wskazuje na to, że gmina Kobyla Góra pozyska dofinansowanie do przebudowy drogi gminnej Marcinki-Ignaców. Wiosek w tej sprawie znalazł się na siedemnastym miejscu wstępnej listy rankingowej w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.

Łączna wartość zadania to blisko 2.330 tysięcy złotych, z czego dofinansowanie wynieść ma prawie 1.142 tysiące złotych.

Myślę, że nic się w tym temacie nie zmieni, tylko będziemy czekali na podpisanie umowy i na realizację tej inwestycji w przyszłym roku – uważa wójt Wiesław Berski.

Warto jednak zaznaczyć, że Kobyla Góra to nie jedyna gmina w powiecie ostrzeszowskim, która może liczyć na wsparcie z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej. Największe powody do zadowolenia mogą mieć Kraszewice, których wniosek dotyczący przebudowy drogi Głuszyna-Bigosy-Kuźnica Grabowska znalazł się na drugim miejscu wstępnej listy rankingowej. W tym przypadku ogólna wartość to blisko 1.950 tysięcy złotych, a dofinansowanie ponad 973.600zł. Na pozycji 51. sklasyfikowano wniosek gminy Ostrzeszów, który dotyczy budowy ul. Piaski w Rojowie (wartość 2.575.199zł., dofinansowanie 1.287.599zł.). O wsparcie remontu drogi Mikstat-Ostrzeszów ubiega się ponadto samorząd powiatowy. Wniosek w tej sprawie jest obecnie na 35. miejscu. Wartość inwestycji wynosi blisko 592.500zł., a naliczone dofinansowanie 296.243zł. W sumie, w ramach przeprowadzonego przez Urząd Wojewódzki naboru, złożono 108 wniosków – 66 na drogi gminne i 42 na drogi powiatowe, na sumę 385.839.887 zł. ŁŚ

3 komentarze

  1. Czy chodzi o drogę, Marcinki – Ignaców, gdzie część drogi przebiega przez las. Ten leśny odcinek ma zostać wyasfaltowany?

  2. Bardzo potrzebna ta droga idealny pomysł

  3. Bardzo potrzebna by dojechać do marcinkowskiej drogi można zaoszczędzić połowę drogi jadąc przez Zmysłowa Parzynow ska oby powstała jak najszybciej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl