Strona główna / Bez kategorii / Mieszkańcy zapłacą więcej za śmieci

Mieszkańcy zapłacą więcej za śmieci

To już pewne. Mieszkańcy gminy Kobyla Góra od stycznia 2019 roku płacić będą więcej za śmieci. Ostateczna decyzja w tej sprawie zapadła w poniedziałek, 17 grudnia, podczas sesji rady gminy.

Skąd konieczność podwyższenia opłat? Po rozstrzygniętym przez gminę przetargu na odbiór odpadów komunalnych, okazało się, że koszty usługi firmy, która jako jedyna przedstawiła swoją ofertę, wzrosły aż o 53% w stosunku do poprzedniego przetargu. Jako przyczyny firma Eko-Region podaje m.in. wzrost płac i cen benzyny.

Gmina, aby zbilansować dość znaczną podwyżkę, musi z początkiem roku podnieść wysokość opłat pobieranych od mieszkańców. Jak wyjaśniał Damian Lewandowski z Urzędu Gminy w Kobylej Górze, podwyżki najmniej odczują osoby mieszkające samotnie. Zmiany najdotkliwsze będą z kolei dla właścicieli domków letniskowych.

Zgodnie z przyjętą przez radnych uchwałą, osoby mieszkające samotnie, które segregują śmieci zamiast 9 zł, płacić będą 11 zł. Gospodarstwa od 2 do 4 osób muszą również liczyć się z większą podwyżką: z 22 na 35 zł. Gospodarstwa powyżej 5 osób płacić będą za śmieci 55 zł (obecnie 32 zł).

Zmiany  uderzą też po kieszeniach właścicieli domków letniskowych. Do tej pory płacili oni 110 zł na rok, w styczniu płacić będą już 200 zł.

Wzrost cen nie ominie oczywiście właścicieli nieruchomości niezamieszkałych, a także tych, którzy nie segregują śmieci. RED

fot. sxc.hu

5 komentarzy

  1. Dobry chwyt

  2. Masakra…

  3. Masakra.
    A śmieci z domków odbierane raz na m-c. Za co ta cena????

  4. Dziwna polityka. Śmieci odbierane rzadko albo wcale. Teraz dostawiono nowe pojemniki podobno na odpady bio, ale aktualnie wrzucać można tylko popiół czyli przy ogrzewaniu kotłem na pellet pojemnik jest bezużyteczny a do tego 1 worek na papier, który będzie odbierany raz na kwartał ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl