Strona główna / Bez kategorii / To była pracowita kadencja

To była pracowita kadencja

Te cztery lata były bardzo pracowite – tak podczas ostatniej sesji Rady Gminy w Kobylej Górze podsumował minioną kadencję wójt Wiesław Berski. 

Przypomnijmy, wraz z rozpoczęciem nowej kadencji na samorządy nałożono dodatkowe zadanie – przygotowanie corocznego raportu o stanie gminy. Z jego prezentacji podczas sesji (17 grudnia) wywiązał się wójt Berski. – Te cztery lata były bardzo pracowite, myślę, że inwestycje, które zostały wykonane za ponad 17 mln zł przy dofinansowaniu w kwocie 6 mln złotych, świadczą o tym najlepiej – podsumował. – Myślę, że efekty tej naszej pracy zauważyli również mieszkańcy.

Kadencja rozpoczęła się od inwestycji oświatowych, a dokładnie budowy żłobka w Mąkoszycach, realizowanego z rządowego programu „Maluch”. – Udało nam się na ten cel pozyskać ponad 1,5 mln złotych – wyliczał Berski. – W tym roku zakończyliśmy kolejną oświatową inwestycję przebudowy przedszkola w Kobylej Górze, tu dofinansowanie otrzymaliśmy w wysokości miliona złotych. Kolejne inwestycje to oczywiście drogi, na które również udało nam się pozyskać znaczne środki z zewnątrz. 

Co ważne, mimo realizacji wielu kosztownych inwestycji, gminie udało się dość znacznie zmniejszyć zadłużenie, które było na początku kadencji z 40% na 20%, czyli o około 1 mln 400 tys. – Jesteśmy więc dobrze przygotowani do realizacji kolejnych inwestycji – powiedział wójt. Chodzi m.in. o budowę dwóch sal gimnastycznych w Mąkoszycach i Parzynowie. Jak już wcześniej informowaliśmy, kobylogórski samorząd pozyskał na ten cel 1 mln 700 tys.  RED

4 komentarze

  1. Same dobre informacje. A propos sal gimnastycznych… Czy udostępnicie Państwo jakiś wstępny harmonogram… kiedy ogłoszenie przetargu, wbicie łopaty, do kiedy trzeba zakończyć budowę…?

  2. Przetarg jest już ogłoszony, planowane zakończenie pierwszej sali w Mąkoszycach to lipiec 2019

  3. Pięknie nareszcie dzieciaki będą miały prawdziwą salę gimnastyczną i nauczyciele na obuwiu zaoszczędza ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl