Strona główna / Bez kategorii / Mikołaj Jakóbczak po raz pierwszy staje na podium mistrzostw Polski seniorów

Mikołaj Jakóbczak po raz pierwszy staje na podium mistrzostw Polski seniorów

16 i 17 lutego w Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce. W zmaganiach wieloboistów wziął udział mieszkaniec naszego powiatu – Mikołaj Jakóbczak z Mąkoszyc.

Rywalizacja rozpoczęła się od biegu na dystansie 60 m, którego rezultat – 7.14 s (nowy rekord życiowy) był prognostykiem udanego startu. W skoku w dal Mikołaj uzyskał wynik 6.73 m, bardzo zbliżony do rekordu życiowego. Prawdziwa demonstracja siły nastąpiła w pchnięciu kulą – mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego pobił rekord życiowy o niemal pół metra, uzyskując tym samym 14.06 m. W ostatniej konkurencji pierwszego dnia, czyli skoku wzwyż, Mikołaj uzyskał stabilne 190 cm, co było wyrównaniem jego najlepszego rezultatu w karierze.

Następnego dnia rano rywalizacja rozpoczęła się biegiem na 60 m przez płotki, w którym, po lekkich perturbacjach na drugim płotku, Mikołaj dobiegł do mety z wynikiem 8.55 s – najlepszym w tym sezonie. Godzinę później zmagania przeniosły się na rozbieg skoku o tyczce – postrachu wieloboistów. W najtrudniejszej technicznie konkurencji lekkoatletycznej zawodnik uzyskał 4.20 m, jedną wysokość mniej od tegorocznego rekordu życiowego. W kończącym siedmiobój biegu na 1000 m Mikołaj dobiegł z czasem 2.56.99 min.

Po podsumowaniu punktów za poszczególne wyniki, okazało się, że zawodnik z Mąkoszyc uzyskał 5244 punkty (o 200 więcej niż rok temu) i został tym samym wicemistrzem Polski seniorów, jednocześnie zdobywając złoty medal mistrzostw Polski młodzieżowców (do lat 23). Dla Mikołaja ten złoty medal był pierwszym tego koloru w długiej karierze. W zeszłym roku, po zdobyciu kolejnego brązu, Mikołaj obiecywał swojej mamie, że skończy trenować, gdy zostanie mistrzem Polski. Na chwilę obecną obietnicy na szczęście nie zamierza dotrzymać i planuje nadal rozwijać się jako zawodnik.

jakobczak2 736a55ba054b2cf0a9c5253d3dff3c81

Jeden komentarz

  1. Brawo !

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl