Strona główna / Bez kategorii / Zatrzymani z narkotykami

Zatrzymani z narkotykami

W miniony weekend – w odstępie zaledwie kilku godzin – policjanci zatrzymali mężczyzn, którzy mieli przy sobie narkotyki bądź byli pod ich wpływem.

W minioną sobotę po godz. 23:00 na ul.Sikorskiego w Kobylej Górze policjanci zatrzymali pojazd marki Audi A3. Samochodem kierował 24-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego. – W pojeździe przebywało również dwóch mężczyzn w wieku 23 i 25 lat (także mieszkańcy woj. dolnośląskiego). Kontrola wykazała, że 24-latek kierował samochodem po spożyciu alkoholu, a przeprowadzone badanie to potwierdziło. Za popełnione wykroczenie policjanci zatrzymali 24-latkowi uprawnienia do kierowania oraz uniemożliwili mu dalszą jazdę – mówi kom. Ewa Jakubowska, rzecznik prasowy ostrzeszowskiej komendy policji.

To jednak nie koniec, mundurowi znaleźli w samochodzie 10 gram amfetaminy. Okazało się, że ujawniony woreczek z  substancją należał do 25-letniego pasażera.

Chwilę później funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie skontrolowali peugeota 206. Osobówką kierował 21-letni mieszkaniec powiatu kępińskiego. Okazało się, że 21-latek prowadził pojazd pod wpływem działania narkotyków, a wewnątrz samochodu znaleziono marihuanę, która należała do 28-letniego pasażera (mieszkańca pow. kępińskiego).

W godzinach nocnych (3 marca) również na terenie Kobylej Góry zatrzymano z kolei 22-letniego mieszkańca powiatu kępińskiego, który miał przy sobie marihuanę i dwie osmolone lufki.

Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu, gdzie usłyszeli m.in. zarzuty posiadania środków odurzających wbrew ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii. Przestępstwo zagrożone jest karą do 3 lat więzienia. RED

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl