Strona główna / Bez kategorii / Spotkanie młodych na Górze Krzyża

Spotkanie młodych na Górze Krzyża

Jak co roku, w obchodzoną w Kościele katolickim Niedzielę Palmową, z okazji Światowego Dnia Młodzieży, na Górze Krzyża Jubileuszowego w Parzynowie odbędzie się spotkanie młodzieży diecezji kaliskiej. Sprawy organizacyjne przedsięwzięcia były przedmiotem spotkania, jakie odbyło się 27 marca w Starostwie Powiatowym w Ostrzeszowie.

Spotkanie odbędzie się na Kobylej Górze 14 kwietnia o godzinie 13:45. Mszę pod przewodnictwem biskupa diecezji kaliskiej zaplanowano na godzinę 15:00. Nabożeństwo będzie poprzedzone święceniem palm wielkanocnych oraz spotkaniem ewangelizacyjnym i świadectwami uczestników Światowego Dnia Młodzieży w Panamie.

Jak co roku, w organizację Spotkania Młodych włączają się władze samorządowe powiatu ostrzeszowskiego i gminy Kobyla Góra, policja oraz harcerze. Na spotkaniu, które odbyło się u starosty ostrzeszowskiego Lecha Janickiego z udziałem proboszcza parafii parzynowskiej Mirosława Jankowskiego i  opiekuna Ośrodka Duchowości Samotnia Marcina Wiśniewskiego, omawiano szczegóły organizacyjne przedsięwzięcia, kwestie bezpieczeństwa i porządku, organizacji ruchu oraz miejsc parkingowych. W spotkaniu uczestniczyła również wicestarosta Zofia Witkowska, wójt Kobylej Góry Wiesław Berski oraz przedstawiciele służb mundurowych. www.powiatostrzeszowski.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl