Strona główna / Bez kategorii / Ruiny straszą nad zalewem
b7c583184b2fea5d98e47ecf67fb2f3e

Ruiny straszą nad zalewem

Szpecą, psują estetykę… Ruiny budynku po dawnym bistro i stojące za nimi hangary straszą nad zalewem w Kobylej Górze. – To miejsce powinno wyglądać zupełnie inaczej, być naszą wizytówką – nie ma wątpliwości jeden z naszych czytelników. – Urząd powinien coś z tym zrobić.

Okazuje się, że teren ten nie należy jednak do gminy. Kilka lat temu budynek po byłym bistro i stojący za nim hangar kupił jeden z prywatnych przedsiębiorców. – Odbył się przetarg nieograniczony, każdy mógł przystąpić – wspomina były wójt Eugeniusz Morta, obecnie przewodniczący rady. – (…) Tam był nasz budynek, gminny, który wyglądał fatalnie. Dachówki się sypały, ten teren wygląda lepiej niż przed sprzedażą. Oczywiście nie tak, jak by sobie gmina wyobrażała.

Dlaczego rada 6 lat temu zgodziła się na sprzedaż tak atrakcyjnego terenu? – Pamiętam jak radni wtedy głosowali, żeby sprzedać, bo my na pewno nie będziemy tego remontować, bo nie ma za co. Mieliśmy nadzieję, że będzie porządek… – wyjaśnia Morta, który jednocześnie dodał, że obecny właściciel miał pierwszeństwo kupna, bo w tym samym czasie dzierżawił fragment sprzedawanego terenu, chodzi dokładnie o las.

Jak się okazuje, nie wszyscy radni byli jednak za sprzedażą. Radny Henryk Musiała, jak przyznaje, w dniu sprzedaży próbował odwieść wójta Mortę od tego pomysłu. – Ja nawet teraz rzuciłem już taki temat, żeby odkupić ten teren, może nie cały, ale chociaż część, żeby była możliwość utworzenia takiego amfiteatru – proponuje radny.

Dziś wójt Wiesław Berski ma związane ręce, teren jest prywatny, nie może więc w żaden sposób zmusić właściciela do zagospodarowania terenu. – Szkoda, bo to miejsce jest wizytówką zalewu, odbywa się tutaj wiele imprez kulturalnych, nie wspominając już o turystach, którzy od wiosny, a szczególnie w okresie letnim, odpoczywają nad zalewem – mówi wójt, który, jak się okazuje, ma pomysł na zagospodarowanie tego terenu. – Mógłby tu powstać taki amfiteatr, miejsce spotkań dla mieszkańców, ale również naszych gości. Można nawet w inny sposób zagospodarować go i pozyskać na ten cel środki zewnętrzne. Problem jednak w tym, że nic nie możemy z tym terenem zrobić, bo formalnie nie jest on nasz.

Skontaktowaliśmy się z właścicielem terenu. Ten w rozmowie telefonicznej zapewnił nas, że jeszcze w tym roku podejmie konkretne działania. Jakie? Tego nie chciał zdradzić. Wyznał jedynie, że w pierwszej kolejności skupił się na remoncie i dostosowaniu do przepisów pożarowych znajdującego się nad samym zalewem hotelu, co – jak nie ukrywał – wiązało się z poniesieniem dużych nakładów finansowych.  – Teraz będziemy się mierzyć z elewacją – wyznał, po czym dodał: – (…) Kończymy hotel i będziemy myśleć, co tam zrobić

Do tematu będziemy  jeszcze wracać.

6 komentarze

Dodaj komentarz

...bądź dodaj komentarz używając swojego adresu e-mail. Komentarze spoza Facebooka, są jednak moderowane i zanim ukażą się na stronie może minąć kilka godzin - jeśli chcesz aby Twoja wypowiedź pojawiła się natychmiastowo, zaloguj się za pomocą Facebooka klikając przycisk powyżej.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl