Strona główna / Bez kategorii / Przedświąteczna gorączka – policjanci ostrzegają!

Przedświąteczna gorączka – policjanci ostrzegają!

W święta oraz okres przedświąteczny zwróć uwagę na siebie oraz na swoje mienie. Okres przedświąteczny oraz święta to nie tylko „gorączka” zakupów, ale także czas odwiedzin najbliższych oraz rodzinnych spotkań. Powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na nasze mienie, gdyż – jak wskazuje doświadczenie lat ubiegłych – okres ten niesie za sobą zwiększone ryzyko stania się ofiarą przestępstwa. Troszcząc się o Państwa bezpieczeństwo, apelujemy o rozwagę i stosowanie się do poniższych rad.

Zakupy w sklepach, na targowiskach miejskich, to również okazja dla złodziei, dlatego pamiętajmy o następujących zasadach:

bierzmy ze sobą na zakupy tylko tyle gotówki ile potrzebujemy,

– nie przechowujmy numeru PIN karty bankomatowej lub kredytowej razem z kartą,

– nie trzymajmy pieniędzy i dokumentów razem w tym samym miejscu,

– trzymajmy pieniądze i dokumenty, jak najbliżej siebie, w zamkniętych i trudno dostępnych  miejscach,

– podczas płacenia za zakupy nie pokazujmy, jaką kwotą jeszcze dysponujemy,

– w przypadku wypłacania gotówki z bankomatu starajmy się, aby towarzyszyła nam osoba bliska.

Wyjeżdżając na święta do rodziny pamiętajcie Państwo o właściwym zabezpieczeniu domostw i mieszkań:

sprawdźcie, czy zostały zamknięte  wszystkie okna i drzwi,

– jeżeli dysponujecie urządzeniem alarmowym, nie zapomnijcie go włączyć,

– powiadomcie swoich sąsiadów, że wyjeżdżacie i poproście, aby zwrócili uwagę na Wasze mieszkanie,

– przed wyjazdem wyciągnijcie Waszą korespondencję ze skrzynki oraz poproście, aby sąsiedzi robili to systematycznie do Waszego powrotu.

Apelujemy także do wszystkich kierujących pojazdami, aby w tych szczególnych dniach zachować wszelkie środki ostrożności podczas jazdy. Przypominamy o dostosowaniu odpowiedniej prędkości jazdy do panujących warunków atmosferycznych, używanie świateł zewnętrznych oraz zwrócenie uwagi na rowerzystów, osoby piesze.

Nie pozwólmy także, aby ewentualnie spożywany alkohol pokonał nasz rozsądek. Kierujący pod wpływem alkoholu stanowi zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla przewożonych pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego.

POLICJA PROSI RODZINY STARSZYCH SAMOTNYCH OSÓB, ABY ZADBAŁY O BEZPIECZEŃSTWO SWOICH BLISKICH, INFORMUJĄC ICH O PRZYPADKACH OSZUSTW I PRZESTRZEGAJĄC PRZED KONSEKWENCJAMI WPUSZCZANIA OBCYCH DO DOMÓW.

Mimo okresu świątecznego złodzieje i oszuści nie odpoczywają!!

Jednocześnie ostrzeszowscy policjanci informują, że każdy przypadek niemiłego incydentu dotyczącego oblania wodą w „lany poniedziałek” z pewnością nie obędzie się bez interwencji funkcjonariuszy. Policjant może nałożyć grzywnę do 500 zł lub skierować wniosek do sądu na sprawcę wykroczenia. W święta policjanci będą szczególnie dokładnie patrolować centrum miast i czuwać nad tym, by zwyczaj lanego poniedziałku nie przerodził się w chuligańskie wybryki.
KPP Ostrzeszów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl