Strona główna / Bez kategorii / Nowy wariant przebiegu S11. Najlepszy z dotychczasowych?

Nowy wariant przebiegu S11. Najlepszy z dotychczasowych?

Ważne informacje napływają z Poznania. Powstał kolejny, już piąty, wariant przebiegu drogi S11 na odcinku Ostrów Wielkopolski-Kępno. Nazywany jest społecznym, ponieważ powstał w oparciu o wnioski z ankiet po pierwszej turze spotkań informacyjnych. Druga tura spotkań ruszy 15 lipca.

Jak poinformował w mediach społecznościowych burmistrz Ostrzeszowa Patryk Jędrowiak, nowy wariant to efekt starań mieszkańców i Rady Sołeckiej Rojowa. Do zjazdu z drogi nr 449 jest on niemal tożsamy z dotychczasowym wariantem nr 3. Później natomiast jego przebieg zmienia się na tyle, że przestaje istnieć problem oddzielenia od miejscowości Rojów przysiółka Meszyny.

– My zawsze staraliśmy się i walczyliśmy, żeby było to jak najdalej odsunięte, żeby Meszyny nie były oddzielone od pozostałej części Rojowa – przyznaje sołtys Tomasz Kajser. – Każde odsunięcie nas zadowala. Mimo, że jakieś gospodarstwa będą poszkodowane, tak jak i przy wariancie trzecim, to ogólnie dla społeczeństwa jest to wariant lepszy niż wariant trzeci czy drugi.

Zadowolony z propozycji przedłożonej przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Poznaniu jest także burmistrz Jędrowiak.

– Jest to wariant, który nam od początku wydawał się najbardziej racjonalny – stwierdził. – W podobny sposób motywowałem prośbę o modyfikację wariantu trzeciego. Generalna Dyrekcja stwierdziła, że lepiej wyrysować całkiem nowy wariant, żeby zachować odpowiednie łuki. Póki co, jesteśmy z tego zadowoleni. Czekamy na spotkanie, mamy nadzieję, że zarówno mieszkańcy gminy Kobyla Góra, jak i Ostrzeszów znajdą konsensus i ten wariant będzie zadowalający dla wszystkich.

W opinii burmistrza Jędrowiaka, przedłożony projekt powinien zyskać akceptację także w gminie Kobyla Góra.

– Przez gminę Kobyla Góra ten wariant przechodzi jedynie na odcinku około 300 metrów – wyjaśnia. – A dalej biegnie po granicy obu gmin, ale po gruntach gminy Ostrzeszów.

Na pierwszy rzut oka więc, projektantom S11 udało się wreszcie znaleźć opcję, która nie spotka się ze społecznym oporem. Jak jednak wiadomo, diabeł tkwi w szczegółach, w związku z czym z pewnością warto będzie wybrać na kolejne spotkanie informacyjne. To odbędzie się 15 lipca o godzinie 18:30 w auli Szkoły Podstawowej w Kobylej Górze.

– Na razie widzimy jedynie wyrysowaną linię na mapie, więc cały przebieg będzie mógł być jeszcze modyfikowany jeśli chodzi o drogi techniczne, wiadukty itd. – zaznacza P. Jędrowiak. ŁŚ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl