Strona główna / Bez kategorii / Akademickie Mistrzostwa Polski w Boksie

Akademickie Mistrzostwa Polski w Boksie

26-29 czerwca 2019 w Łomży odbyły się IV Akademickie Mistrzostwa Polski w Boksie.

Team POPRAWA Kobyla Góra reprezentował Tomasz Przybylski, który w b. silnie obsadzonej kat. 75 kg wywalczył brązowy medal! Szansa była na więcej, lecz sport ma swoje reguły.

W pierwszej walce Tomek pokonał zdecydowanie na punkty Kamila Chrzuszcza z Częstochowy.

Na drugi dzień w walce o medal pokonał w II rundzie z zawodnika z Poznania Karola Krzyżosiaka.

Walka o finał z Al. Naserem Adanem z Egiptu była bardzo wyrównana, lecz minimalnie lepszym okazał się Adan.

Brązowy medal w boksie jest cennym osiągnięciem ostrzeszowianina z Team POPRAWA, ponieważ Al. Naser w finale stoczył bój z aktualnym mistrzem Polski seniorów Bartoszem Gołębiewskim z Kielc, ulegając nieznacznie. JR