Strona główna / Bez kategorii / Biedronka powstanie w Kobylej Górze

Biedronka powstanie w Kobylej Górze

Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w tym roku mieszkańcy gminy Kobyla Góra będą mogli zrobić zakupy w Biedronce, która stanąć ma przy ul. Konopnickiej, w bliskim sąsiedztwie apteki.

Jak już wcześniej informowaliśmy, władze dyskontu wystąpiły do wójta gminy Wiesława Berskiego o wydanie decyzji na lokalizację zjazdu. Wójt w trosce o bezpieczeństwo użytkowników tej drogi, która traktowana jest jako ciąg pieszo-jezdny, wydał decyzję negatywną w tej sprawie.

Biedronka odwołała się jednak do Samorządowego Kolegium Odwoławczego, które ostatecznie podtrzymało decyzję wójta. – Przedstawiciele Biedronki nie dali jednak za wygraną i zwrócili się do mnie z pytaniem, jakie warunki muszą spełnić, aby otrzymać pozytywną zgodę na lokalizację zjazdu – mówi włodarz. – Jednym z warunków jest wydłużenie chodnika po przeciwnej stronie apteki i wybudowanie chodnika o szerokości 2,5 m od apteki do pierwszych zabudowań, a także zamontowanie dwóch progów spowalniających przy samym sklepie i dojściu do szkoły podstawowej, a także wymalowanie przejścia dla pieszych.

Jeżeli postawione warunki zostaną zaakceptowane przez władze sieciówki, decyzja wójta będzie pozytywna, a mieszkańcy jeszcze w tym roku będą mogli zrobić zakupy w Biedronce. RED

fot. sxc.hu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl