Strona główna / Bez kategorii / Samorząd interweniuje w sprawie połączeń autobusowych
69938451_455121511746732_6633121876757446656_n

Samorząd interweniuje w sprawie połączeń autobusowych

W związku z interwencjami rodziców uczniów i dyrektorów szkół ponadpodstawowych powiatu ostrzeszowskiego, dotyczącymi organizacji  dojazdu do Ostrzeszowa młodzieży z powiatu kępińskiego, starosta ostrzeszowski zwrócił się do Zarządu Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Ostrowie Wlkp. o uruchomienie nowej linii komunikacyjnej lub też modyfikację już istniejących, tak aby umożliwić odjazd  z Ostrzeszowa około godziny 15:30 w kierunku Doruchów – Mikorzyn – Myjomice – Kępno.

W bieżącym roku szkolnym z tego kierunku dojeżdża do ostrzeszowskich szkół ponadgimnazjalnych łącznie ponad 100 uczniów: 20 uczniów I Liceum Ogólnokształcącego, 40 uczniów Zespołu Szkół nr 1 oraz 46 uczniów Zespołu Szkół nr 2. Staraniem samorządu powiatowego w szkołach ponadpodstawowych udało się uniknąć dwuzmianowości w organizacji pracy placówek oświatowych, więc uczniowie mogą wrócić do domów po godz. 15, jednak autobus we wspomnianym kierunku odjeżdża dopiero o godz. 16:30. Uczniowie czekają na dworcu około 1,5 godziny na odjazd.
Podobny problem z powrotem do domu po zajęciach sygnalizowali rodzice dzieci dojeżdżających do szkoły z okolic Międzyborza (woj. dolnośląskie). Uczniowie kończący lekcje w naszych szkołach o godzinie 15.00 nie mają możliwości sprawnego i bezpiecznego powrotu do domu około godziny 15.30 – 16.00.
Pismo w tej sprawie starosta Lech Janicki wystosował do prezesa Zarządu PKS Mariana Torchalskiego w trybie pilnym, ponieważ jest to sprawa bardzo istotna da uczniów szkól prowadzonych przez powiat ostrzeszowski.
Dodatkowo władze samorządowe powiatu ostrzeszowskiego interweniowały w sprawie porannego dojazdu do ostrzeszowskich szkół z kierunku Sycowa i Międzyborza przez Kobylą Górę do Ostrzeszowa.

www.powiatostrzeszowski.pl

Dodaj komentarz

...bądź dodaj komentarz używając swojego adresu e-mail. Komentarze spoza Facebooka, są jednak moderowane i zanim ukażą się na stronie może minąć kilka godzin - jeśli chcesz aby Twoja wypowiedź pojawiła się natychmiastowo, zaloguj się za pomocą Facebooka klikając przycisk powyżej.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl