Strona główna / Bez kategorii / Poznawali zawód strażaka „od kuchni”

Poznawali zawód strażaka „od kuchni”

Nie jeden z przedszkolaków marzy o tym, by zostać strażakiem. Aby więc przekonać się, jak wygląda niezwykle trudna praca strażaka 4 listopada 2019 r. dzieci z grupy „Mądre Sowy” oraz „Pszczółki” wybrały się na wycieczką do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie.

Celem wycieczki było: zapoznanie z pracą strażaka, wzbogacenie wiedzy przedszkolaków na temat bezpiecznego zachowania się w domu i w przedszkolu, uświadomienie dzieciom przyczyn powstawania pożarów, istniejących zagrożeń wynikających z zaprószonego ognia, przekazanie wiedzy jak postępować w obliczu niebezpieczeństwa.

Wycieczka wzbudziła ogromne zainteresowanie dzieci. W remizie strażackiej czekali na przedszkolaków ubrani w stroje strażackie strażacy jednostki.

W trakcie spotkania Pan strażak zaprezentowali dzieciom sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki Straży Pożarnej. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem wysłuchały opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka, utrwaliły telefonu do Straży Pożarnej – 998 i numer alarmowy – 112. Z dużym zainteresowaniem oglądali hełmy i odzież ochronną używaną w akcjach ratowniczo-gaśniczych . Ponadto oglądały wozy strażackie, poznały wyposażenie i sprzęt, służący do udzielania pomocy nie tylko w przypadku pożarów, ale również wypadków drogowych i innych trudnych sytuacji wymagających interwencji strażaków. Z dużym zainteresowaniem oglądały pokaz zastosowania nożyc pneumatycznych i węża strażackiego. Dużą atrakcją była możliwość usłyszenia sygnałów, których używają podczas wyjazdu na akcje ratunkową.

Najwięcej emocji wzbudziło wyjazd strażaków na akcje ratunkową, na którą w trakcie wycieczki mieli wezwanie. Dziękujemy serdecznie strażakom, którzy umożliwili przedszkolakom poznanie zawodu strażaka z bliska.

Życzymy wszystkim strażakom , by służba drugiemu człowiekowi była zawsze źródłem osobistej satysfakcji i społecznego uznania. Następnie przedszkolaki wyruszyły do Kino-teatru w Ostrzeszowie na bajkę pt. „Angry Birds 2”. Dzieci z wycieczki wróciły pełne wrażeń i bardzo zadowolone.

A. Tomaszczyk

D. Janiak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl