Strona główna / Bez kategorii / W Pisarzowicach paliła się stolarnia

W Pisarzowicach paliła się stolarnia

Na 80 tysięcy złotych oszacowano straty powstałe w wyniku pożaru stolarni, jaki nocą z czwartku na piątek wybuchł w miejscowości Pisarzowice.

Po przybyciu na miejsce strażaków, ogniem objętych było już około stu metrów kwadratowych powierzchni budynku, a płomienie wydobywały się na jego dach. – Właściciel budynku początkowo sam próbował gasić pożar – relacjonuje Radosław Gatkowski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie. – Udało mu się wynieść z pomieszczenia siedem 11-kilogramowych butli zawierających propan butan. Nasze działania polegały na podaniu trzech prądów gaśniczych na palącą się stolarnię. Ratownicy ubrani w odpowiedni sprzęt weszli do płonącego budynku w celu zlokalizowania źródła ognia. Strażacy szybko opanowali pożar. Następnie przewietrzono cały budynek i wyniesiono elementy, które uległy nadpaleniu. Spaleniu uległa więźba dachowa oraz sprzęt wykorzystywany do pracy w stolarni, typu” wkrętarki, pistolety pneumatyczne, piła kątowa.

W akcji gaśniczej udział wzięły cztery zastępy strażackie, dwa z JRG Ostrzeszów, jeden z JRG Syców i jeden z OSP Kobyla Góra. Przyczyny pojawienia się ognia wyjaśnić ma postępowanie prowadzone przez Komendę Powiatową Policji w Ostrzeszowie.

fot. KP PSP w Ostrzeszowie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl