Strona główna / Bez kategorii / Pacjent z koronawirusem w szpitalu. Oddział wewnętrzny zamknięty

Pacjent z koronawirusem w szpitalu. Oddział wewnętrzny zamknięty

Informacja Starostwa Powiatowego w sprawie koronawirusa w ostrzeszowskim szpitalu

 

1. 15 maja o 11:53 do ostrzeszowskiego szpitala został przyjęty mężczyzna z osłabieniem i biegunką u którego ostatecznie stwierdzono obecność koronawirusa. (Mężczyzna nie wykazywał charakterystycznych objawów COVID-19, nie miał podwyższonej temperatury, ani duszności). Pacjent został skierowany na Oddział Wewnętrzny, gdzie podczas procesu diagnostycznego lekarze nabrali podejrzeń co do możliwego zarażenia chorego koronawirusem. Dopiero badania wykazały zmiany w płucach charakterystyczne dla COVID 19, w związku z czym pacjent został ok. godziny 24:00 przetransportowany do szpitala zakaźnego w Poznaniu. Wynik potwierdzający zakażenie Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia otrzymało w niedzielę ok. godz. 21:00.

2. W związku z zaistniałą sytuacją Oddział Wewnętrzny ostrzeszowskiego szpitala został zamknięty – wstrzymane są wszystkie wypisy oraz przyjęcia. Z 9 pacjentami przebywa 5 pielęgniarek; wszyscy mają bezwzględny zakaz opuszczania oddziału. Wszyscy będą przebywali na zamkniętym oddziale do czasu otrzymania wyników badań wymazowych, które zostaną przeprowadzone w siódmej dobie, czyli 22 maja.

3. W wyniku zdarzenia, domowej kwarantannie zostało poddanych 8 pielęgniarek.

4. Poza oddziałem wewnętrznym, wszystkie oddziały szpitala pracują normalnie. Podobnie Izba Przyjęć – ponieważ zostały zachowane wszystkie wymagane procedury, a personel był w pełni zabezpieczony, nie było konieczności zamykania Izby Przyjęć; pomieszczenia zostały kilkakrotnie zdezynfekowane i ozonowane.

5. W poniedziałek o godz. 10:00 starosta zwołał e-sztab kryzysowy z udziałem szefów służb mundurowych oraz sanitarnych, a także Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia oraz miasta i gminy Ostrzeszów. Omówiono krok po kroku przebieg zdarzeń w szpitalu oraz podjęte działania. Zapewniono też miejsce do ewentualnej kwarantanny personelu medycznego.

6. Starosta Ostrzeszowski jest w stałym kontakcie z Wojewodą Wielkopolskim.

7. Inspekcja sanitarna podjęła również działania w celu odizolowania osób, które miały kontakt z osobą zakażoną poza terenem szpitala.

8. Wszystkie służby pozostają w stałym kontakcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl