Strona główna / Bez kategorii / Rządowe wsparcie dla samorządów. Największe wsparcie otrzyma Kobyla Góra

Rządowe wsparcie dla samorządów. Największe wsparcie otrzyma Kobyla Góra

Dobra informacja dla samorządowców z terenu powiatu ostrzeszowskiego. Zgodnie z zapowiedzią europosłanki Andżeliki Możdżanowskiej, otrzymają oni wsparcie w wysokości 4,7 mln zł w ramach tzw. Funduszu Inwestycji Samorządowych.

Największą pulę pieniędzy przyznano gminie Kobyla Góra. – Dziś wiele gmin i powiatów ma problem z wkładem własnym do inwestycji, a środki z TARCZY DLA SAMORZĄDÓW pozwolą na uzyskanie niezbędnych gwarancji dla realizacji zadań inwestycyjnych  – nie ma wątpliwości Możdżanowska.
Samorządy będą mogły wykorzystać środki m.in. na remonty szkół i przedszkoli, a także inwestycje w wodociągi i kanalizację.  – Pieniądze będą przyznawane gminom w formie przelewów na wniosek samorządów – bez zbędnej biurokracji. To bezprecedensowe wsparcia dla każdej gminy i każdego powiatu w Polsce. Wysokość przekazanych środków będzie zależeć od wartości planowanych przez gminy i powiaty inwestycji – podkreśla europosłanka. – Samorządy (gminy, powiaty i miasta) mogą otrzymać dotacje od 0,5 mln zł do 93,5 mln.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl