Strona główna / Bez kategorii / Kobyla Góra: Ilu siłaczy rozdzieli dwie małe półkule?

Kobyla Góra: Ilu siłaczy rozdzieli dwie małe półkule?

Już w 29 września uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Kobylej Górze odpowiedzą na to pytanie. Uczniowie będą mieli okazję samodzielnie eksperymentować z Centrum Nauki Kopernik. Edukatorzy i młodzież spotkają się w sieci. E-Naukobus to prowadzone na żywo zajęcia online. Każdy może zostać naukowcem!

Uczniowie poznają zjawiska związane z powietrzem oraz ciśnieniem. Dowiedzą się, jak działają Półkule Magdeburskie (i ilu Strongmanów potrzeba, aby je rozdzielić) lub sprawdzą, jak można utrzymać w powietrzu piłkę plażową. To nie będą typowe lekcje. Eksperci Centrum Nauki Kopernik opracowali scenariusze zajęć tak, aby nie tylko prezentować zjawiska, ale i angażować uczniów. Uczestnicy wspólnie z prowadzącymi wykonają proste doświadczenia korzystając z przedmiotów, które zawsze są pod ręką. Przekonają się, że naukę może praktykować każdy, bez specjalistycznego sprzętu.

Zajęcia online organizowane są w ramach Programu Nauka dla Ciebie, który jest wspólną inicjatywą Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik. Misją organizatorów jest wsparcie szkół i uczniów w nauczaniu zdalnym. W tym roku z zajęć Programu skorzystało już ponad 2700 dzieci, a do końca roku będzie ich kilkanaście tysięcy.

Celem programu Nauka dla Ciebie jest wsparcie merytoryczne nauczycieli oraz popularyzacja nauki wśród uczniów, poprzez aktywności oparte na samodzielnym eksperymentowaniu. W tym roku, w związku z nowymi wyzwaniami, przygotowane zostały specjalne zajęcia online. Są one angażujące, bezpieczne oraz doskonale wpisują się w podstawę programową. Nie wymagają też dodatkowego przygotowania ze strony nauczycieli. Zajęcia są bezpłatne. Sprawdzą się w szkołach działających w systemie zdalnym, stacjonarnym i hybrydowym. Skorzystać z nich mogą szkoły z mniejszych miejscowości. Chętni do skorzystania zajęć online Programu (e-Naukobus i e-Planetobus) mogą się rejestrować na stronie www.naukadlaciebie.gov.pl

fot. Lilia Sokołowska/Centrum Nauki Kopernik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl