Strona główna / Bez kategorii / Szpital już covidowy. Komunikat starosty ostrzeszowskiego

Szpital już covidowy. Komunikat starosty ostrzeszowskiego

Decyzją Wojewody Wielkopolskiego z dnia 28 października 2020 roku, Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia Sp. z o.o. z dniem 5 listopada br. do odwołania będzie realizowało świadczenia opieki zdrowotnej w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 poprzez zapewnienie w podmiocie leczniczym 83 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2, w tym 6 łóżek intensywnej terapii z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej.
Informujemy, że do dyspozycji pacjentów pozostaje Oddział Pediatryczny oraz, bez zmian, w reżimie sanitarnym funkcjonować będzie Oddział Medycyny Paliatywnej oraz Zakład Opiekuńczo Leczniczy.
Niestety, również w naszym powiecie odnotowujemy znaczny wzrost dobowy zachorowań.
W obecnych nadzwyczajnych czasach ostrzeszowski szpital może okazać się bardzo ważną, w szczególności dla mieszkańców powiatu, placówką służby zdrowia w walce z COVID-19.
W związku z zaistniałą sytuacją od dnia 5.11.2020 r. (tj. czwartek) pacjenci chirurgiczni i internistyczni winni być kierowani do najbliższych ościennych szpitali.

Bez zmian funkcjonować będzie Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna tzw. wieczorynka.

Laboratorium analiz lekarskich LABOR S.C również działa na dotychczasowych zasadach i godzinach przyjęć od 7.00 do 11.00, 6 dni w tygodniu (doraźnie całodobowo). Do dyspozycji pacjentów jest wejście B w szpitalu.

Jednocześnie dziękuję kadrze ostrzeszowskiego szpitala: lekarzom, pielęgniarkom, pracownikom personelu technicznego i administracji z nową panią prezes na czele, za mobilizację i skuteczne wypełnienie dyspozycji Wojewody Wielkopolskiego.

/-/ Lech Janicki
Starosta Ostrzeszowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kobylagorainfo.pl

kobylagorainfo.pl